V první srpnové dekádě jsme dokončili montáž dalšího nakládacího terminálu pro Stavebniny DEK, tentokrát ve Zlíně. Dále jsme pak v srpnu dodali v Habartově na Sokolovsku nosnou ocelovou konstrukci pro výrobní a skladovou halu společnosti Fuhrmann Medical, která se zabývá výrobou a kompletací lékařských potřeb. Pro mezinárodně působící firmu SCHNEEBERGER Mineralgusstechnik s.r.o.. z Chebu, orientovanou na dodávku lineárních ložisek a dalších průmyslových výrobků, jsme dokončili ocelovou halu s konzolemi pro jeřábovou dráhu.

 CZ0911 – DEK ZLÍN TERMINÁL  – nakládací terminál (Zlín, dokončeno 8. srpna 2018)

Objednatel nakládacího terminálu – nezatepleného přístřešku byla stavební společnost PS-MSI, a.s. Zlín, investorem Stavebniny DEK a.s., Praha. Šířka objektu je 23,5 m, délka 32 m a světlá výška 7,5 m. Sedlová střecha S4HR má sklon 4°, je nezateplená a střešní krytinou je trapézový plech. Střešní prosvětlení je řešeno trapézovým plastem o rozměrech 5 700 x 1 650 mm (12 ks).

CZ0794 – Fuhrmann Medical  – výrobní a skaldová hala (Habartov, dokončeno 13. srpna 2018)

Objednatelem zastřešení nové výrobní haly byla společnost BAU-STAV a.s. z Karlových Varů, která byla dodavatelem stavebních prací, investorem Fuhrmann Medical, s.r.o. z města Habartov (okres Sokolov). Tato firma se 40ti letou tradicí se zabývá lékařskými potřebami (nůžky, pinzety, bandáže …), jejich sterilizací a balením / kompletováním souprav. Nová výrobní hala v Habartově téměr ztrojnásobí výrobní plochu společnosti – ze současných 350 m2 až na 1 000 m². Nabídne také prostor pro moderní stroje, které zvýší rychlost výroby a flexibilitu. Zvýší se také výrobní kapacita nových výrobků v oblasti sad a nástrojů. „Rozšíření výrobních kapacit vytvoří základ pro další růst a konkurenceschopnost. Díky nové budově můžeme nejen zdokonalit procesy a nejmodernější strojní technologie, ale také rozšířit výrobu nových výrobků. ” řekl v průběhu výstavby generální ředitel Arndt Fuhrmann. Nová hala má rozměry 31,8 x 33 m (šířka x délka), výška (pod Cetris obklad) je 3,9 m. Sedlová střecha má sklon 4°. Nová výrobní hala je napojena na nosnou ocelovou konstrukci zastřešení skladové části. V části haly je umístěna vestavba patra – zavěšená technologická plošina a profily pro technologický podhled. Užitná nosnost plošiny o celkové ploše 180 m2 je 250 kg/m2. Požární odolnost nosné ocelové konstrukce střechy je R30 a je zajištěna díky kapotáži vazníků deskami Cetris.

CZ1105 – Schneeberger Mineralgusstechnik, Cheb, ocelová hala s konzolemi pro jeřábovou dráhu, dokončen 15. srpna 2018

Objednatelem nové haly byla stavební společnost Stabia s.r.o. z Chebu, investorem chebská firma SCHNEEBERGER Mineralgusstechnik s.r.o.. Ta dodává své produkty výrobcům OEM zařízení v různých průmyslových odvětvích – od obráběcích strojů, solárních technologií a polovodičových technologií až po elektrotechniku a lékařskou techniku a další. Součástí nabídky SCHNEEBERGER jsou lineární ložiska, profilové lineární vedení, měřicí systémy a další průmyslové výrobky. Ocelová hala s pultovou střechou navazuje na stávající halu a má rozměry 10,9 x 46 m (šířka x délka), vnitřní světlá výška je 6,5 m. Střecha a stěny haly jsou tepelně neizolované, krytinou je ocelový trapézový plech, vnější opláštění tvoří svisle kladený ocelový trapézový plech.