Ano, i když se to na první pohled nezdá, jméno evropského výrobce ocelových hal má svůj konkrétní význam – stačí se podívat na jméno společnosti Leif Lindblad Entreprenad AB, založené v roce 1972 ve Švédsku, ze které dnešní současná globální skupina LLENTAB Group vyrostla. Jméno zakladatele je na první pohled zřejmé, zkratka AB neboli Aktiebolag znamená akciovou společnost a švédské slovo Entreprenad pak výstavbu.

Ze stavební firmy výrobce ocelových hal

Německý filozof Arthur Schopenhauer řekl, že „v životě je to jako při šachu. Promyslíme plán, ten je však podmíněn tím, co při šachu zamýšlí náš soupeř, v životě osud.“. A podobně to bylo i s plány Leifa Lindblada. Původně založil svoji společnost jako tradiční stavební firmu, již brzy mu však začaly růst objednávky na skladové haly. Spolu s přáteli se proto pustil do zkoušek vhodných konstrukcí – a výsledkem byla první LLENTAB hala, postavená v roce 1977. V té době se také přestěhoval provoz do Kungshamnu na západním pobřeží Švédska, kde je i dnes centrála LLENTAB. Na počátku 80. let prošla původní konstrukce haly vývojem a nové řešení se začalo podobat tradičnější ocelové stavbě s rovnými stěnami a sedlovou případně pultovou střechou. Velká přizpůsobivost, jenž tento LLENTAB systém nabízí, otevřela dveře na nové, podstatně větší trhy.

Původní oblouková hala LLENTAB.

Silná a stabilní společnost s působností v osmi evropských zemích

S novými trhy pokračoval koncept LLENTAB v rozvoji a díky své kvalitě a efektivitě výrobního procesu vyvolával další poptávku. V roce 1987 otevřel LLENTAB první pobočku mimo Švédsko v norském Bergenu. Poté následovaly pobočky v Polsku, Německu, České Republice, Dánsku, na Ukrajině a Slovensku. V posledních letech vykazuje skupina LLENTAB trvalý růst bez ztráty vlastní solventnosti. Kontinuálně přitom investuje velké částky do nových výrobních linek, naposledy do výrobní linky na sendvičové panely ve švédském Kungshamnu. Stabilní a silné je i akcionářské zázemí – v současnosti je společnost 100% vlastněna významnou švédskou rodinnou investiční firmou Nordstjernan AB, která se orientuje na dlouhodobé akvizice a v severských zemích patří v oblasti stavebnictví (to představuje klíčový business společnosti) mezi absolutní lídry trhu. Tato vlastnická struktura poskytuje silnou důvěryhodnost, finanční jistotu a její udržitelnost, která dává celé skupině předpoklady pro zdravý vývoj v krátkodobém i dlouhodobém horizontu.

LLENTAB staví ocelové haly v České republice již více než 20 let

LLENTAB, spol. s r.o. byla založena v roce 1996 a za celou dobu své působnosti postavila více než 1000 hal – od menších, jednodušších až po složité a velké. Výhody, kterými si haly LLENTAB získaly oblibu u investorů, přetrvávají dodnes – variabilní systém se vyznačuje krátkou dobou výstavby, celopozinkovanou nosnou ocelovou konstrukcí, využívající všechny typy opláštění, které jsou v současnosti dostupné na trhu.

Sídlo české společnosti LLENTAB, spol. s r.o. je v Praze-Uhříněvsi, další kanceláře má firma v Brně, Ostravě, Jindřichově Hradci a Plzni. V čele společnosti stojí jednatel Martin Haertl (ten působí ve firmě již od roku 1996, tedy od jejich začátků!) a vnitřní struktura je rozdělena do tří hlavních pilířů – oddělení obchodu, oddělení projekce a oddělení stavby. Nezáleží však, zda je vaším partnerem projektant, stavař či obchodník – flexibilitu, spolehlivost a zhodnocení peněz, spolu s komplexním servisem a vysokou kvalitou i odolností hal LLENTAB máte zajištěnou.

Sídlo společnosti LLENTAB v Praze - Uhříněvsi.