Podstatné zlepšení podmínek pro práci v armovně, vznik nových prostor pro administrativu a moderního sociálního zázemí. To byly hlavní důvody, proč se společnost PREFA PECINA, která sídlí v obci Paseka v blízkosti Uničova, rozhodla pro výstavbu nové haly od společnosti LLENTAB. PREFA PECINA se zabývá výrobou transportbetonu a betonových výrobků, například opěrných stěn, silničních panelů, ztracených bednění, stropních konstrukcí, překladů, skruží, panelů pod automyčku, traktorových závaží, zahradních prvků a dalších produktů. Mezi její zákazníky patří především stavební firmy a soukromé osoby z celé republiky.

Tři věci v jednom řešení

„Na místě nynější haly stála stará stodola, která byla po zemědělcích. Původně se jednalo o sklad soli a hnojiv. Byla ve špatném stavu. My jsme v této hale začali před pětadvaceti lety podnikat. Postupně se naše podnikání rozrůstalo a potřebovali jsme zázemí pro zaměstnance, odpovídající kancelářské prostory a novou armovnu. Díky projektu na novou halu jsme tedy získali tři věci v jednom řešení,“ popsal Tomáš Pecina, jednatel společnosti PREFA PECINA. Prostor armovny je přízemní, její součástí jsou toalety. Přes schodiště se zaměstnanci z armovny dostanou do šaten, kde mají k dispozici odpočinkovou denní místnost, šatny, toalety a také sprchy. Nechybí ani kuchyňka s moderním vybavením. Tyto prostory jsou přístupné po schodišti i z administrativní části budovy, v níž jsou kancelářské prostory pro ředitele a jednatele společnosti, dále pro obchodní zástupce, technology a další THP pracovníky. „Společnost LLENTAB vše vyřešila dobře, protože máme všechno pohromadě a došlo k podstatnému zlepšení pracovních podmínek,“ řekl Tomáš Pecina.    

Rozhodla cena haly a reference

Před výběrem dodavatele haly bylo vypsáno výběrové řízení. Bylo osloveno několik společností. „Pro LLENTAB jsme se rozhodli z několika důvodů, zejména kvůli ceně a také kvůli referenční stavbě, kterou jsme viděli ve Šternberku. Získali jsme velmi dobré doporučení,“ uvedl Tomáš Pecina.  Společnost PREFA PECINA se na stavbě sama podílela tím, že vyrobila základové patky. „Základy pod halu jsme dělali sami. Od společnosti LLENTAB jsme dostali projekt, poté jsme s našimi zaměstnanci a naším materiálem udělali základové patky. Následně přijeli pracovníci z LLENTABu a usadili kotvy, my jsme pak vše oblili betonem,“ zavzpomínal Tomáš Pecina. Stavba začala zhruba v polovině roku 2017, stěhování do nových prostor proběhlo na začátku roku 2018. V armovně i v administrativě je dostatek denního světla.

Zajímavostí je, že konstrukce nosných sloupů je v armovně do výšky 2,5 m vylitá betonem. „Původně se počítalo s obložením sádrokartonem, ale rozhodli jsme se pro beton, protože při manipulacích s betonem, které u nás probíhají, by byl při případném nárazu sádrokarton hned zničen,“ vysvětlil Tomáš Pecina.    

 Myslelo se na funkčnost i design

Společnost PREFA PECINA myslela na funkčnost i na design. Proto si u architekta sama zadala i zpracování návrhu designu interiéru administrativních prostor. V administrativě je velká zasedací místnost, která slouží i jako kancelář jednatele firmy. Obsahuje řadu designových prvků, například netradiční světla na stropě, ale také přiznanou konstrukci haly LLENTAB vhodně zapracovanou do interiéru. „Líbí se nám, že prostory administrativy působí vzdušně. Nábytek je světlý, je zde dostatek denního světla. Zaměstnanci v kancelářích například ocenili, že každý mají svůj stůl s dostatkem prostoru. Každý má své pracoviště. Ve staré kancelářské budově byl prostor velmi malý, nebyl tam dostatek místa. Teď jsou prostory v administrativě odděleny sklem. Prostor je členěn na boxy, ne na samostatné kanceláře, což umožňuje efektivní rychlou komunikaci,“ popisuje Tomáš Pecina.

V plánu je výstavba další haly

Výhledově společnost PREFA PECINA plánuje stavbu další montované haly na svém pozemku. Firma se v poslední době zabývá zakázkovou výrobou, čili nevyrábí na sklad. Výroba z betonu se odehrává většinově venku. „Když prší, nemůžeme vyrábět. Proto máme v dlouhodobém plánu výstavbu další haly. Nebude to letos, ale jakmile bude její výstavba aktuální, opět budeme rádi spolupracovat s firmou LLENTAB. Zatím je tato výrobní hala myšlenkou, kterou rozvíjíme,“ prozradil Tomáš Pecina.

Pro LLENTAB jsme se rozhodli z několika důvodů, zejména kvůli ceně a také kvůli referenční stavbě, kterou jsme viděli ve Šternberku. Získali jsme velmi dobré doporučení. Společnost LLENTAB vše vyřešila dobře, protože máme všechno pohromadě a došlo k podstatnému zlepšení pracovních podmínek. Když prší, nemůžeme vyrábět. Proto máme v dlouhodobém plánu výstavbu další haly. Nebude to letos, ale jakmile bude její výstavba aktuální, opět budeme rádi spolupracovat s firmou LLENTAB.

Tomáš Pecina, Jednatel společnosti PREFA PECINA