Nedaleko Chrudimi jsme pro předního českého a evropského výrobce zastřešení pro bazény dokončili výstavbu nové haly pro sklad a výrobu, v Olšanech jsme pro místní papírny realizovali energomost a přístřešek. Novou skladovou halu, tvořenou třemi vzájemně propojenými objekty, jsme postavili v Chýnově pro významný tuzemský velkoobchod s nerezovými materiály. V Olomouckém kraji jsme výrobci betonových výrobků předali novou výrobní halu. Pro prodejnu Stavebniny DEK v Kolíně jsme navrhli a smontovali nový nezateplený přístřešek. Nástavby stávajících vestaveb a nové energokoridory jsme dokončili v hale společnosti FEI Czech Republic v Brně.

CZ001556 ALUKOV KOČÍ

V katastru obce Kočí nedaleko Chrudimi jsme pro společnost ALUKOV a.s. dokončili novou výrobní halu a otevřený přístřešek. ALUKOV je český výrobce posuvných zastřešení teras, bazénů, vířivých van a zastřešení pro hotely, restaurace a kavárny. Patří mezi nejvýznamnější společnosti v oboru v celé Evropě. Pro firmu jsme v předešlých letech stavěli řadu objektů – zateplenou halu pro výzkumné a vývojové centrum, výrobní halu nebo skladovou halu. Nová hala pro sklad a výrobu má velikost 17,5 x 58,3 m a vnitřní světlou výšku 5,7 m. Sedlová střecha má sklon 7°. U střešního pláště je část plochy řešena formou skládaného opláštění LLENTAB typ 2LF (izolace z 200 mm minerální vlny), menší část jako sendvičová izolovaná střecha LLENTAB typ 6. Pro část střešního pláště LLENTAB typ 2LF jsme využili cca 70 % demontovaného střešního trapézového plechu TP 46 ze staršího projektu (LLENTAB CZ0307). Na stěnách nové montážní a skladové haly je stěnové opláštění LLENTAB typ 4F, jehož oboustranný plášť tvoří svisle kladený pozinkovaný ocelový trapézový plech. Tepelná izolace z minerální vlny má tl. 200 mm. I u stěnového opláštění je menší část obvodového pláště řešena formou svisle kladených sendvičových panelů s minerální vlnou (LLENTAB typ 6). Vnitřní příčná dělící stěna haly je realizována z vodorovně kladených sendvičových panelů s izolací ze 100 mm minerální vlny (LLENTAB typ 7). Součástí díla je i vestavba patra (16,8 x 5 m), které je umístěno ve výšce 3,2 m a jeho užitná nosnost je 250 kg / m2. Nová hala je „po vodě“ napojena na nový otevřený přístřešek, který má velikost 15,5 x 58,3 m (šířka x délka) a jeho vnitřní světlá výška je 4,8 m. Pultová střecha se sklonem 6° je podobně jako nová hala pro sklad a výrobu zastřešena sendvičovou izolovanou střechou LLENTAB typ 6.

CZ001640 NEREZ MAT CHÝNOV Hala C

Objednatelem skladové haly C v jihočeském Chýnově byla společnost Nerezové materiály, s.r.o. se sídlem v Uherském Hradišti. V roce 2019 jsme pro tento velkoobchod s nerezovými materiály stavěli haly v Uherském Hradišti i ve slovenském Novém Městě nad Váhom, předloni v srpnu jsme dokončili montáž tří nových skladů v Chýnově nedaleko Tábora. A letos v červnu jsme tady postavili další skladovou halu, tvořenou třemi vzájemně propojenými objekty C1, C2 a C3. Všechny tři haly mají pultové střechy se sklonem 4° a jsou opláštěny skládaným střešním pláštěm LLENTAB typ 5, izolací je 200 mm silná vrstva minerální vlny. Stěny jsou opláštěny vodorovně kladenými sendvičovými panely s tepelnou izolací ze 170 mm vrstvy minerální vlny (LLENTAB typ 7). Objekt C1 má rozměry 19,5 x 30,4 m (šířka x délka), vnitřní světlá výška je 6,8 m. Objekt C2 má rozměry 15,5 x 22,5 m a vnitřní světlou výšku 6,8 m, třetí objekt C3 má velikost 14,5 x 77,9 / 77,2 m, vnitřní světlá výška je 8,5 m. Všechny tři haly jsou vzájemně napojeny a celá trojice nové haly C je napojena na halu G (plánovaná výstavba v chýnovském areálu firmy) a stávající halu E.

CZ001665 PREFA Pecina 2

Objednatelem a investorem nové výrobní haly byla společnost PREFA PECINA s.r.o. z obce Paseka v Olomouckém kraji, která se zaměřuje na výrobu a prodej betonových výrobků. Nová výrobní hala má půdorys 20,3 x 75,3 m a její vnitřní světlá výška bude 11,4 m. Sedlová střecha S7HR má sklon 7°.  střešní plášť LLENTAB typ 5 je izolován (200 mm minerální vlny), střešní konstrukce počítá s přitížením od dvou mostových jeřábů s nosností 12 t a 38 t. Vodorovně kladené sendvičové panely na stěnách haly mají 120 mm vrstvu minerální izolace. Součástí dodávky prací ze strany společnosti LLENTAB byla i stavební připravenost pro montáž oken, vrat a dveří.

CZ001682 FEI vestavby

Objednatelem a investorem čtyř nástaveb stávajících nezateplených vestaveb a nových energokoridorů byla společnost FEI Czech Republic s.r.o z Brna. Firma působí v Brně již téměř 30 let a hlavními odběrateli jejich výrobků včetně mikroskopů jsou světové univerzity, velké farmaceutické společnosti nebo vývojová centra kosmického, polovodičového, těžebního, automobilového či leteckého průmyslu. Její mateřská společnost Thermo Fisher Scientific přinesla do brněnského závodu mnoho rozvojových impulzů a jedním z nich byla i investice, na které se významnou měrou podílela společnost LLENTAB. Nástavba LL06 má rozměry 5,1 x 60,1 m a světlou výšku 3,2 m, nástavba LL07 má půdorys 11,2 x 56,1 a světlou výšku 4,5 m. Třetí nástavba LL08 má šířku 11,2 a délku 12,1 m, výška je také 4,5 m. Poslední čtvrtá nástavba má velikost 9 x 29,1 m, i u této nástavby je výška 4,5 m.

Na další dokončené haly se můžete podívat zde.