Hokej trápí nedostatek ledu, svaz chce postavit 17 nových stadionů. Značka: levně. Takový titulek se objevil začátkem srpna 2017 na stránkách českých médií. Podle analýzy ČSLH – přesto, že jsme považováni za hokejovou velmoc – máme ve srovnání s Finskem o polovinu méně ledových ploch. Jedním z možných řešení tohoto nedostatku – a nejen v hokeji – je halový systém LLENTAB, který je pro realizaci sportovních hal ideální.

Společnost má za sebou řadu úspěšných realizací, které mají společné jmenovatele: rychlost, variabilitu a ekonomiku výstavby. Přehled referenčních staveb v oblasti sportovních hal je opravdu pestrý – konstrukčním systémem LLENTAB byly například realizovány multifunkční sportovní haly na Praze 11 či v Praze-Radotíně, bowlingové haly v Sadské nebo Mukařově či zastřešení zimních stadiónů v Příbrami a v Poličce. A bohaté jsou i zkušenosti s výstavbou hokejových hal – na Slovensku jsou konstrukce LLENTAB mimořádně oblíbené, vždyť loni byla otevřena již třetí dokončená hokejová hala LLENTAB. A čtvrtá hala bude slavnostně otevřena v průběhu podzimu letošního roku v Pezinku.

Zdá se tedy, že slovenský hokej nás v tomto směru trochu předběhl a i výstavbou nových hal se snaží dohnat ztrátu na vyspělé hokejové státy. Silná je i pozice ve Švédsku, kde se systém LLENTAB mnoho let využívá k výstavbě tréninkových hokejových hal. Slovenský hokejový brankář Július Hudáček, který hraje v nejvyšší švédské hokejové soutěži, poznal a viděl, že ve Švédsku postavila firma LLENTAB řadu kvalitních hokejových stadionů. Plochy většiny sportovních hal, které LLENTAB v České republice nebo na Slovensku v posledních letech realizoval, se pohybují v rozmezí od cca 1 500 do 2 500 m2, doposud největší sportovní stavbou v ČR byla jízdárna v Olomouci-Lazcích s plochou 4 285 m2.

Názory slovenských bývalých a současných hokejových reprezentantů na výstavbu slovenských hokejových LLENTAB si můžete pustit na níže umístěném videu: