V ocelové hale LLENTAB v Černošicích je od listopadu 2017 prodejna teakového a koženého nábytku společnosti UBUD INTERIER s.r.o. Investorem a majitelem je Ing. Marie Honesová, UBUD Interiér si od ní prostory pronajímá. Jak se nájemci v ocelové hale daří?

Hala s tepelně izolovaným střešním a stěnovým pláštěm, dobrým přístupem pro manipulaci se zbožím, dostatečně velkými prosklenými plochami, vestavěným patrem a vysokou požární odolností je v současnosti i díky svému umístění na Radotínské ulici (hlavní silnice, spojující Prahu a centrum Černošic) dokonalým zázemím pro nabídku společnosti UBUD Interier s.r.o. Teakový nábytek je již několik let hlavní náplní firmy a je to velmi dobře vidět i v nové maloobchodní prodejně v Černošicích. Na ploše 700 m2 si můžete prohlédnout nejnovější teakový nábytek z masivu do interiéru, dále zahradní teakový nábytek, kožené sedačky a celou řadu bytových dekorací a originálních kousků do interiéru a na zahradu. Teakové stoly, židle, komody, skříně apod. jsou původem z Indonésie, kde jej ručně vyrábí řemeslníci, kteří si své umění předávají již celé generace. Všechny kusy v nabídce jsou vybrány tak, aby splňovaly estetické požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Znalci dřevin ví, že teakové dřevo je jedním z nejtrvalejších a nejodolnějších dřev, které se používá hlavně k výrobě lodí. Právě pro své výjimečné vlastnosti je teak vynikajícím materiálem pro výrobu zahradního nábytku. A široká škály nabízených křesel, stolů, lavic, lehátek je k vidění i v prodejně v Černošicích.

Objednatelem a investorem skladově administrativního objektu byla ing. Marie Honesová a nová hala v Černošicích navazuje na ocelovou halu která byla postavena pro společnost HM TRADING v I. etapě (také realizoval LLENTAB projekt č. CZ0282 HM Trading). Rozměry druhé haly jsou 28 x 14 m a světlá výška je 6,7 m. Hala s konstrukcí typu S4HR2 má sedlovou střechu o sklonu 4°, střešní plášť je izolován 200 mm vrstvou minerální vlny, stejný typ izolace o tloušťce 150 mm je v opláštění stěn. Vnější plášť tvoří svisle kladený trapézový plech. Ve vnějším plášti jsou osazena elektricky ovládaná sekční vrata o rozměru 2 750 x 2 750 mm a dveře 2 400 x 2 250 mm. Vzhledem k charakteru objektu nepřekvapí velká plocha prosklení – průmyslová okna, prosvětlení a výkladce jsou v opláštění čtyři, jednotlivě montovaných oken je na budově až čtrnáct. V hale je vestavěno patro s užitnou nosností 250 kg/m2 + 100 kg/m2 pro SDK příčky. Vysoká je požární odolnost celé haly – nosná konstrukce střechy je R30, střešní plášť EW30 DP1 a obvodové stěny EW60 DP1, v I. NP je u obvodových sloupů R60, u požárně dělící stěny EI60 DP1, ve II. NP pak u opláštění obvodových stěn EW30 DP1, u požárně dělící stěny EI30 DP1 a u obvodových sloupů R30. Požární odolnost nosné konstrukce patra je EI60 DP1.

„Předešlou prodejnu jsme měli nedaleko od té současné, ale byl to jen prodejní sklad, kde nebylo možné fungovat celý den – nebyla tam voda ani vytápění. Takže jsme tam měli zboží vystavené, ale jezdila jsem tam příležitostně jen na přání klientů, když se chtěli na náš nábytek podívat. Byl to vlastně jen showroom bez potřebného administrativního zázemí pro celodenní provoz. Nabídku pronájmu patrové haly v Černošicích, kde to mám blízko a kde je to pro nás u hlavní silnice výborná adresa, jsem proto ráda využila. V současné prodejně máme jak administrativu – ta je v přízemí, tak i prostory pro vystavení interiérového i exteriérového nábytku. Zažili jsme tady zimu i letošní horka, v horním patře bylo při tropických teplotách samozřejmě teplo, ale kanceláře jsou v klimatizovaném přízemí, takže jsme to zvládli dobře. Současné prostory jsou větší, než ty původní, a lidé je při návštěvách chválí, líbí se jim u nás. Nábytek jsme oddělili textilními zástěnami, které navozují jednotlivé pokoje, takže nám to dovoluje sortiment lépe odprezentovat a zákazníkům to pomáhá při výběru. Navíc máme vně haly i místo pro venkovní nábytek. K ideálu chybí ještě nějaké ty metry navíc, protože naše nabídka je opravdu velká a vystavené zboží se lépe prodává.“

Petra Berndsen, jednatelka ve společnosti UBUD Interiér