Ocelové konstrukce LLENTAB začaly od prosince vyrůstat například v Hodoníně, kde připravujeme, kromě v listopadu zahájené stavby prodejny firmy DŘEVO TRUST, současně i novou skladovou halu. Dvě nové skladové haly realizujeme v Brně pro společnost FLORPLANT a stavební společnost “WORLD INVEST” v.o.s. si u nás objednala částečně otevřený přístřešek pro společnost Zeppelin CZ s.r.o. v Mostu.

CZ0996 FLORPLANT BRNO

Pro největší velkoobchod a dovozce čerstvých květin a rostlin v ČR, firmu FLORPLANT s.r.o. se sídlem v Brně, jsme začali stavět dvě skladové haly. Obě haly mají identickou konstrukci a navzájem na sebe navazují, vzájemně jsou však odděleny dělící stěnou LLENTAB V-RIB 200 s vodorovně kladeným sendvičovým panelem. První hala má půdorys 36 x 42 m (šířka x délka), druhá je čtvercového tvaru s délkou strany 42 m. Haly mají sedlové střechy se sklonem 4°, minimální vnitřní světlá výška u obou objektů je 4,2 m. Střecha i stěny jsou tepelně izolovány, u střechy je použita skladba 2LF se střešní krytinou i podhledem z pozinkovaného ocelového trapézového plechu. Uvnitř je 250 mm silná vrstva minerální vlny. U střešního pláště není konstrukce vazníku v úrovni 4,2 m viditelná a je zakryta podhledovým plechem IP 18 mm. U opláštění stěn navrhli naši projektanti typ 4F se 150 mm tepelnou izolací. Povrch tvoří svisle kladený pozinkovaný ocelový trapézový plech. Na všech stranách obou hal jsou v opláštění sekční vrata, dveře i okna. U haly 1 s půdorysem 36 x 42 m najdeme po dokončení sekční vrata 3 000 x 3 600 mm (1 ks), velké automatické dveře 5 800 x 2 900 mm (1 ks), u čtvercové haly 2 pak sekční vrata 3 000 x 3 600 mm (1 ks) a dvoukřídlá vrata 3 800 x 3 000 mm (1 ks). Na obou objektech jsou plastová dvoudílná okna různých velikostí (28 ks).

CZ1151 DREVO TRUST HODONIN SKLAD

O zahájení stavby nové prodejny společnosti DŘEVO TRUST, a. s. v Hodoníně jsme psali už v listopadu, nyní přidáváme informace o nové skladové hale, která je součástí nově realizovaného zázemí firmy na jihu Moravy. V novém skladu najde své místo veškerý sortiment, který souvisí s výrobou nábytku, či doplňky do interiéru. Nová skladová hala bude mít velikost 30,5 x 67 m a sedlovou střechu se sklonem 7°, krytinu tvoří ocelový pozinkovaný trapézový plech. Stejný materiál bude použit i na opláštění stěn nové haly. Střecha haly není tepelně izolována, u stěn jsou tři strany budovy bez izolace, přední podélná stěna se sekčními vraty je tepelně izolována izolací typu 4F se 150 mm minerální vlny. U této stěny má střecha přesah 4 500 mm. Součástí opláštění budou sekční vrata (5 200 x 4 500 mm, 1 ks) a dveře (1 100 x 2 150 mm, 2 ks).

CZ1212 Zeppelin

Objednatelem nového částečně otevřeného přístřešku byla společnost “WORLD INVEST” v.o.s. se sídlem v Otvicích, která podniká už od roku 1991. Investorem byla společnost Zeppelin CZ s.r.o., výhradní prodejce stavebních, zemních, zemědělských a důlních strojů a energetických systémů renomovaného výrobce Caterpillar v České republice. Předmětem naší dodávky a montáže je nezateplený částečně otevřený přístřešek projektu „Kryté stání a přístřešek Zeppelin Most“. Přístřešek má rozměry 9 x 31,8 m (šířka x délka) a minimální vnitřní světlou výšku 5,1 m. Střecha je pultová se sklonem 4°, neizolovaný střešní plášť je proveden pro část haly v délce 22,6 m, střešní plášť typu SP je v délce 9 m. V této části je střešní krytinou PVC folie (u neizolované střechy je to trapézový plech), izolací je PIR panel + minerální vlna. Neizolované opláštění stěn je provedeno také pouze u části haly v délce 22,8 m. Opláštěna je část zadní podélné stěny a část přední podélné stěny. Na štítové stěně jsou pak od úrovně čisté podlahy do výšky 2 m umístěny ocelové rámy s výplní z pletiva.