Čtyři hokejové stadiony na Slovensku, rychlobruslařská dráha v Göteborgu, známá švédská hala na bandy hokej Ale Arena ve Västra Götalandu, sportovní aréna s plaveckým bazénem v Krakově a mnoho dalších hal patří mezi stavby společnosti LLENTAB, které slouží výhradně sportovním účelům. V České republice LLENTAB v současnosti mimo jiné velmi často staví tělocvičny.

SPORTOVNÍ HALA V RADOTÍNĚ

TĚLOCVIČNA V MĚLNÍKU

SPORTOVNÍ HALA CHODOV

JEZDECKÁ HALA V NOVOTI

Jak již zaznělo v úvodu, využití sportovních hal společnosti LLENTAB je velmi široké. Může jít o hokejové stadiony, fotbalové arény, městské sportovní haly, školní tělocvičny a sokolovny, haly pro bowling, curling, také například o jízdárny. Oceňovanou předností systému ocelových hal LLENTAB při výstavbě sportovních hal je možnost stavby neomezené délky a rozponu haly až do šíře 70 m bez potřeby vnitřních opěrných sloupů, což zásadně usnadňuje svobodu při navrhování vnitřních prostorů hal. Vzhledem k faktu, že společnost LLENTAB disponuje vlastním oddělením zkušených projektantů, je plně připravena podílet se na projektu od samého počátku a hledat tak ve spojení s investorem optimální řešení a flexibilně reagovat na měnící se požadavky.

V České republice a na Slovensku již společnost LLENTAB realizovala mnoho zajímavých projektů. Patří mezi ně například tělocvična v Průhonicích, hala TJ Sokol Kobylisy, tělocvična Slapy, sportovní hala Hořovice, jízdárna Lazce, tělocvična v Třinci, jízdárna ve Viničných Šumicích, sportovní hala Chodov, hala pro bowling a squash v Sadské či víceúčelová sportovní hala Radotín. Řada dalších sportovních staveb je právě v přípravě, popř. ve výstavbě. Jedná se například o tělocvičnu v Novém Městě nad Metují nebo o tenisovou halu v Polici nad Metují.

Podívejme se velmi stručně i na jednu ze zajímavých staveb na Slovensku. Jde o hokejovou halu LLENTAB v Prešově, známou pod názvem PSK aréna. Místo, na kterém prešovská aréna vznikla, přímo sousedí se sportovním gymnáziem. Postavení haly v této lokalitě vytvořilo ideální podmínky pro fungování výjimečné první slovenské středoškolské hokejové akademie. PSK aréna má rozlohu 2 659 m2 a hala je postavená s použitím nejmodernějších technologií. Unikátní je systém nepřímého chlazení, ten využívá na vytápění ohřev podloží i vody a na vysušování vzduchu odpadové teplo, které vzniká při chlazení a je šetrné k životnímu prostředí. Hala byla stavěná jako tréninková, z toho důvodu je bez tribun. Ledová plocha má rozměr 28 x 58 m. Samotná realizace projektu proběhla v roce 2016 a trvala rekordních 5 měsíců. Hala bude mimo jiné sloužit také veřejnosti. A co o projektu řekli bývalé a současné osobnosti slovenského hokeje? Podívejte se na videu níže.

ŠVÉDSKÁ HALA NA BANDY HOKEJ

RYCHLOBRUSLAŘSKÁ DRÁHA V GOTHENBORGU

HOKEJOVÝ STADION V LIPTOVSKÉM MIKULÁŠI

PLAVECKÝ STADION V KRAKOVĚ