Blížící se konec léta a začátek podzimu znamená vždy silný impuls pro stavitele – a nejinak je tomu i u nás. Svědčí o tom i šest nových hal, jejichž stavbu zahajujeme v září.

Nový přístřešek – sklad stavíme v Turnově pro společnost VYVA PLAST, s.r.o. Firma patří mezi přední zpracovatele plastů technologií vakuového tvarování a pro realizaci skladu si zvolila přístřešek, realizovaný ocelovou konstrukcí LLENTAB. Objekt je napojen na již realizovanou halu LLENTAB (číslo projektu CZ0366) a má tvar lichoběžníku s délkou 22,2 m a šířkami 11,1, 9,9 a 6,6 m. Střešní plášť a opláštění stěn je z ocelového trapézového plechu.

I společnost PRAMOS, a.s. ze Šitbořic, český výrobce plastových a hliníkových oken a dveří, patří mezi věrné zákazníky LLENTAB. V roce 2006 jsme pro ni postavili zateplenou halu s přistřešením, letos pro PRAMOS stavíme skladovou halu profilů o velikosti 24 x 86 m (šířka x délka). Hala se sedlovou střechou a požárními stěnami upoutá po dokončení i svým vzhledem – součástí předmětu díla je modrý pás (barva LL5010) o výšce 1,6 m po obvodu haly (spodní hrana je ve výšce 2,4 m. horní ve výšce 4 m.) Základní barva opláštění je bílo šedý odstín LL9010.

Investor SELM MORAVA, s.r.o. ze Šternberka na Olomoucku, specialista na dodávku materiálů pro instalatéry a topenáře, doplnil skladovací a prodejní areál, vybudovaný v roce 2005 (číslo projektu CZ8520), v roce 2006 o otevřený přístřešek (číslo projektu CZ8902) o zastavěné ploše 1000 m2. A letos si u nás objednal již třetí objekt – nový přístřešek. Ten bude napojen na stávající halu a starší přístřešek. Hala má rozměry 13 x 60 m (šířka x délka) a světlou výšku 5,5 m, střecha je sedlová, strop i stěna jsou z ocelového trapézového plechu.

CZ0964 Dek Hostivař - schéma haly

Přístavbu tělocvičny u Základní školy v Novém Městě nad Metují si u nás objednala stavební společnost STAKO společnost s ručením omezeným z Hradce Králové, investorem je město Nové Město nad Metují. Hala je napojena na ostatní objekty školy a má rozměry 14,3 x 24,8 m, vnitřní světlá výška je 6 m. Tělocvičně je tepelně izolovaná, opláštění stěn tvoří vodorovně kladené sendvičové panely.

ARMEX HOLDING, a.s. je vlastníkem administrativně-průmyslové zóny v Děčíně a pro tuto společnost stavíme od září 2018 nové skladové prostory. Hala má rozměry 17,8 x 12,2 m (šířka x délka) a vnitřní výšku 3,2 m. Střecha i stěny jsou tepelně izolovány, izolace LLENTAB typ 5 u střechy skladu (se dvěma vrstvami trapézového plechu, distančními profily, tepelnou izolací a parozábranou) splní nejnáročnější požadavky na tepelnou izolaci střešního pláště. Použité stěnové opláštění LLENTAB typ 7 s horizontálně ukládanými sendvičovými panely je velmi efektivním řešením z hlediska nákladů na výstavbu. Panely jsou montovány vodorovně přímo na nosné sloupy konstrukce a ve srovnání s „klasickým“ skládaným opláštěním nabízejí elegantnější design.

Objednatelem nové sušárny / skladu dřeva byla stavební společnost Průmstav Náchod s.r.o., investorem pak MATRIX a.s. z Třebešova. Závěrem loňského roku jsme pro akciovou společnost Matrix postavili v Třebešově novou pilnici, letos modernizace zázemí pokračuje a v areálu vyroste nová sušárna dřeva z ocelové konstrukce LLENTAB. Objekt o velikosti 10 x 41,8 m a světlou výškou 5 m má neizolovanou sedlovou střechu se sklonem 7°. Na jedné podélné stěně není realizováno stěnové opláštění, ostatní stěny jsou tepelně izolovány a mají zvýšenou požární odolnost EW 30 DP1.