EgenLokal a LLENTAB vytvářejí efektivní prostory jak pro malé podniky, tak pro jednotlivce z řad široké veřejnosti. V nových prostorách v nedávno dokončených montovaných halách ve švédském Nyköpingu se toho děje opravdu hodně.

„Soukromé osoby často využívají naše místnosti jako sklady a podnikatelé v nich mají své dílny s prostory pro nářadí a vozidla, někdy i kompaktní kanceláře. Vím, že v jedné z našich nemovitostí je také fotografické studio.“, říká Henrik Eriksson, zakládající partner společnosti EgenLokal.

Henrik pracuje v oblasti rozvoje podnikání a je jedním ze dvou zakladatelů společnosti EgenLokal AB, zaměřené na výstavbu montovaných hal, které jsou rozděleny do individuálně vlastněných jednotek. Každá taková jednotka má velikost 6 x 12 metrů a výšku 6 metrů. Společnost zahájila svou činnost na podzim roku 2019 a do dnešní doby dokončila již 20 projektů s celkem 500 samostatnými jednotkami. Jako první v oboru působili na celém území Švédska a realizovali projekty od Luleå po Ystad. Společnost LLENTAB se na tomto nápadu podílí už od začátku a jako jeden z hlavních dodavatelů dodává haly na téměř všechny projekty.

„Spolupráce fungovala dobře od prvního dne, od výstavby až po montáž hal. LLENTAB nám pomohl vyvinout produkt, který vyhovuje jak cenou, tak z hlediska potřeb našich zákazníků. S tolika projekty, které běží současně po celém Švédsku, je partner jako je LLENTAB zásadní, a to jak z hlediska velikosti, tak zkušeností. Opravdu vidím výhodu v tom, že máme všechny zdroje pod jednou střechou, od projektantů až po montážní týmy, a v neposlední řadě i velmi pohotovou prodejní organizaci.“ dodává Henrik Eriksson.

Klukovský sen na 72 m²

V Nyköpingu je 95 nových prostorových jednotek rozděleno do šesti samostatných budov. Stejně jako v ostatních městech se v nich nacházejí různé malé podniky, soukromé sklady a zájmové aktivity. Jedním z majitelů provozovny v Nyköpingu je Kenneth Ekvall. „25. motocykl je právě na cestě. Nechci si říkat sběratel, ale je to můj klukovský sen. Terénní motorky jsem si poprvé zamiloval, když jsem ještě jezdil na mopedu,” říká Kenneth Ekvall.

Kennethovy motorky jsou seřazeny na betonové podlaze podle roku výroby. Většina z nich je červenobílá, několik je žlutomodrých a všechny jsou v téměř dokonalém stavu.

„Vždycky hledám motocykly, které jsou v relativně dobrém stavu, potřebují jen pořádně vyčistit, vše na nich je originál z výroby. Vejít sem by mělo být jako vstoupit do prodejny s motorkami v roce 1985.“

Po nastěhování Kenneth přistavěl mezipatro, kde brzy vznikne toaleta a malá kuchyňka. Doplnil také osvětlení a topení, aby mohl s motorkami pohodlně trávit několik dní v týdnu. Zbytek času je na cestách po Švédsku, kde si prohlíží nové exempláře.

Kenneth měl v Nyköpingu svůj prostor prostřednictvím motorkářského klubu, ale když bylo členství zrušeno, přestěhoval se v loni v říjnu sem. Své zázemí zde našlo hned několik lidí z motorkářského klubu. „Je fajn, že tu můžeme být spolu, nevím, co bych bez motorek dělal.“ pochvaluje si Kenneth.

Výška stropu vyhovuje rodině rallye jezdců

V jedné z dalších jednotek potkáváme Görana Åndberga. Za velkými vraty stojí bílé Audi z roku 1983 s otevřenou kapotou. Göran pomalu, ale jistě přetváří vůz na závodní. „Moji dva synové a nyní i vnuk jezdí rallye a já se starám o servis aut,“ říká Göran Åndberg.

V zadní části areálu je zvednut další rallye vůz, připravený k servisu na nadcházející soutěžní sezónu. Je to Toyota, což je značka, která je Göranovi jako bývalému prodejci automobilů v rodinné firmě s prodejem a dílnou pro Toyotu nejbližší. Zájem o automobily mají v rodině, protože Göran sám jezdil rallye mnoho let.

„Začal jsem závodit v roce 1975 a jezdil jsem až do roku 1996, vlastně jsem jezdil přesně s takovým autem, které teď renovujeme.“ dodává Göran. Tráví zde hodně času, a to hlavně na jaře před sezónou, kdy se dělá servis vozů. Synové absolvují přibližně 15 závodů za sezónu a mezi nimi je třeba auta také udržovat a opravovat.

„Zdejší prostory jsou díky velké výšce stropu ideální pro naše závodní aktivity. Využili jsme také možnost přistavět mezipatro s WC a malou kuchyňkou. Na relativně malé ploše tak máme hodně místa.“ uzavírá Göran Åndberg.