Vzhledem k navazující partnerské spolupráci našeho portálu www.ocelovehaly.cz a tzb.info, si Vás dovolujeme pozvat na konferenci Požární bezpečnost staveb, která se koná 21.9.2017 v rámci FOR ARCH Praha v Letňanech.

Na prvním ročníku konference v loňském roce se podařilo splnit cíl – propojit stavaře, architekta, hasiče a odborníky v technologiích. Nejen, že se díky sestavení přednášek sešli na jedné konferenci, ale účastníci ocenili možnost vyslechnout názory „z druhé strany barikády“. Jak na sebe vzájemně reagovali v rámci přednášek architekt, hasič a památkář – to byl koncert pro ucho odborníka nevídaný. 

říká Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.,, ředitelka TZB-info a ESTAV.cz

Na konferenci se potká požárně bezpečnostní řešení stavby s prvky aktivní ochrany a požadavky na správu budov. Zajímavá tak bude pro stavaře, hasiče, památkáře a technické profese.

Jak k požární bezpečnosti v kombinaci s technikou zajišťující provoz budov přistupují jednotliví specialisté? Jak je požární bezpečností limitována estetická představa architekta? Jaké informace potřebuje odpovědný projektant? Jak se v posledních letech změnily představy developerů a investorů v realizaci TZB a zajištění požární bezpečnosti? Jaká je role odpovědných osob nejen Hasičského záchranného sboru? Na tyto a další důležité otázky bude konference Požární bezpečnost staveb hledat odpovědi.

Přednášet budou například plk. Mgr. Radek Kislinger, vedoucí oddělení zjišťování příčin vzniku požárů GŘ HZS MV, Eva Polatová z Národního památkového ústavu, která bude hovořit o požární ochraně historických objektů, doc. Ing. Petr Kuklík, CSc.  a Ing. Marek Pokorný, Ph.D. z FSv ČVUT Praha. Ole Herbrand Kleppe z Norska přijede s přednáškou o požární bezpečnost nejvyšší dřevostavby na světě – TREET – How and Why. Vzhledem k odbornosti přednášejících budou určitě v diskusi rezonovat i nedávné požáry bytového domy v Londýně a historického dřevěného kostela Božího těla v Třinci.