Nový částečně otevřený skladový přístřešek jsme začali stavět v Horním Slavkově, zateplený sklad vyrůstá v Pacově. Po třech loňských skladových halách v jihočeském Chýnově se po roce a čtvrt vracíme „na místo činu“ a stavíme tady pro stejného investora další zateplený sklad, tvořenými třemi vzájemně propojenými objekty. Zateplenou výrobní halu realizuje pro největšího výrobce dřevěných truhlářských hoblíků na světě v obci Lubná na Pardubicku. Zateplenou skladovou halu a spojovací krček v podobě otevřeného přístřešku jsme začali montovat v Kasejovicích v Plzeňském kraji. Stavební úpravy ve formě dodatečného opláštění jedné podélné stěny existující haly a doplnění nákladových ramp provádíme v Olomouci. A montáž nového nezatepleného leteckého hangáru jsme zahájili v Praze-Letňanech.

CZ001644 CZECH SILICAT boxy

Objednatelem nezatepleného, částečně otevřeného skladovacího přístřešku v Horním Slavkově je stavební společnost bss BÁŇSKÁ STAVEBNÍ SPOLEČNOST s.r.o. se sídlem v Sokolově, investorem pak společnost Czech Silicat s.r.o. Czech Silicat je mezinárodní společnost založená italskými firmami Minerali Industriali S.r.l., Miners & Co. S.r.l. a českou firmou KMK GRANIT a.s. Společnost se zabývá výrobou mikromletých silikátových surovin (živec, křemen apod.), které jsou používány při výrobě skla, keramických hmot a glazur. Výrobní postupy společnosti jsou založeny na nejnovějších technologiích mletí surovin, které umožňují přizpůsobení produktů konkrétním potřebám jednotlivých zákazníků. Závod Czech Silicat se nachází v Horním Slavkově několik kilometrů od živcového lomu Krásno mateřské firmy KMK GRANIT. Do provozu byl uveden v červnu 2008.

llentab haly listopad

Nový částečně otevřený skladový přístřešek vyrůstá na ploše 25,75 x 22 m a jeho vnitřní světlá výška bude 5,5 m. Sedlová střecha má sklon 7° a je, podobně jako obvodový plášť haly, bez tepelné izolace (střecha LLENTAB typ 0 a stěna LLENTAB typ 0). Vnější opláštění střechy a stěn tvoří oboustranně lakovaný a pozinkovaný ocelový trapézový plech (na stěnách je svisle kladený). Opláštění stěn bude provedeno pro obě podélné stěny, zadní štítovou sřenu a profil vazníku na čelní štítové stěně od výškové úrovně +5,5 m po střešní plášť.

CZ001643 ESPIROFLEX sklad

Objednatelem a investorem nové skladové haly je společnost Espiroflex Czech, s.r.o. se sídlem v Pacově, kde také nový sklad od listopadu montujeme. Česká společnost je součástí nadnárodní skupiny Espiroflex, která vyrábí gumové a PVC hadice a která od samého počátku své existence neustále roste, rozvíjí se a snaží se expandovat do primárních strategických míst v rámci své domovské země (Španělsko) i v Evropě. Nový zateplený sklad bude mít po dokončení velikost 28,5 x 46 m a jeho vnitřní výška bude 8 m. Sedlová střecha je navržena se sklonem 7°, skládané opláštění střechy LLENTAB typ 2LF bude tepelně izolováno minerální vlnou (200 mm). umístěnou mezi vaznicemi na podhledu z ocelového plechu. Obvodový plášť LLENTAB typ 4F bude oboustranně opláštěn lakovaným pozinkovaným ocelovým trapézovým plechem, izolací bude 150 mm vrstva minerální vlny. Sklad bude napojen na stávající nižší část s výrobní halou. Nový objekt má zvýšenou požární odolnost – u nosné konstrukce střechy a obvodových sloupů R30, u střešního a obvodového pláště EI 30 DP1.

CZ001640 NEREZ MAT CHÝNOV Hala C

Objednatelem skladové haly C v jihočeském Chýnově je společnost Nerezové materiály, s.r.o. se sídlem v Uherském Hradišti. Pro dodávky svých výrobků po celé ČR má firma zřízen centrální sklad v Uherském Hradišti, pro rychlejší obsluhu zákazníků v Čechách zřídila sklad materiálu v Hradci Králové a Chýnově. Předloni jsme pro tento velkoobchod s nerezovými materiály stavěli haly v Uherském Hradišti i ve slovenském Novém městě nad Váhom, loni v srpnu jsme dokončili montáž tří nových skladů v Chýnově nedaleko Tábora. A po roce a čtvrt jsme se sem opět vrátili se úkolem postavit další skladovou halu, tvořenou třemi vzájemně propojenými objekty C1, C2 a C3. Všechny tři haly mají pultové střechy se sklonem 4° a jsou opláštěny skládaným střešním pláštěm LLENTAB typ 5, izolací je 200 mm silná vrstva minerální vlny. Stěny jsou opláštěny vodorovně kladenými sendvičovými panely s tepelnou izolací ze 170 mm vrstvy minerální vlny (LLENTAB typ 7).

Objekt C1 má rozměry 19,5 x 30,4 m (šířka x délka), vnitřní světlá výška je 6,8 m. Objekt C2 má rozměry 15,5 x 22,5 m a vnitřní světlou výšku 6,8 m, třetí objekt C3 má velikost 14,5 x 77,9 / 77,2 m, vnitřní světlá výška je 8,5 m. Všechny tři haly jsou vzájemně napojeny, celá trojice haly C bude napojena na halu G (plánovaná výstavba v chýnovském areálu firmy) a stávající halu E, kterou jsme dokončili loni. Ve všech halách budou osazeny vrata a dveře, stěnové opláštění je bez oken, ve střeše všech hal bude pevné střešní prosvětlení s fixními světlíky.

CZ001634 PINIE Lubná – pilnice

Investorem a objednatelem nové výrobní haly v obci Lubná je společnost PINIE Lubná, spol. s r.o.. Společnost Pinie se od svého vzniku orientuje na výrobu a prodej dřevěných truhlářských nástrojů a nářadí pod značkou Pinie®. Historie značky Pinie® sahá k letopočtu 1918, kdy se pod značkou Pinie vyráběly násady; poté se k výrobě v roce 1932 přidružila i výroba truhlářských hoblíků, které jsou pro společnost nosným produktem nabídky. V současnosti má společnost 30 stálých zaměstnanců a více než 500 sériově vyráběných produktů. Portfolio výrobků sestává zejména ze skupin truhlářského nářadí, truhlářských a zámečnických stolů a hoblic a dřevěného spojovacího materiálu. Klienty Pinie jsou velkoobchody, obchody i koncoví zákazníci. Pinie Lubná se pyšní tím, že je v dnešní době největším výrobcem dřevěných truhlářských hoblíků na světě.

Nová hala bude mít rozměry 15 x 37 m a její vnitřní světlá výška bude 4,5 m. Podhledovou vrstvu jednoplášťové skládané pultové střechy LLENTAB typ 5 se sklonem 4° tvoří trapézový plech, který je kladen na nosné prvky – vaznice. Nahoru nad trapézový plech jsou vloženy distanční profily, mezi které je vložena tepelná izolace z minerální vlny (150 mm). Krytinu tvoří horní trapézový plech.  U střechy se v projektu počítá s jeřábem (vakuovým manipulátorem) s nosností 700 kg (2 ks). Stěnové opláštění LLENTAB typ 3 tvoří svisle kladený ocelový pozinkovaný trapézový plech, tepelnou izolací je 150 mm silná vrstva minerální vlny. Trapézový plech bude použit i na vnitřním opláštění stěn nové haly. Přístup do haly zajistí dveře a zateplená šestidílná posuvná vrata o délce 33,8 m a výšce 4 m se spodním vedením na třech drahách. Ve všech šesti dílech bude proveden prosvětlovací pás z komůrkového polykarbonátu. Na obou štítových stěnách a zadní podélné stěně budou v plášti haly umístěna plastová okna.

CZ001583 P&V ELEKTRONIC

Objednatelem a investorem nové zateplené skladové haly a otevřeného přístřešku (spojovacího krčku) je společnost P&V Elektronic spol. s r.o. se sídlem v Praze a provozovnou v Kasejovicích v Plzeňském kraji. Společnost se zaměřuje na výrobu vinutých a mechanických dílů, jejichž hlavní uplatnění je v elektronice a elektrotechnice. Společnost byla založena v roce 1994 a od samého počátku se zaměřila na výrobu a distribuci zákaznických vinutých dílů pro elektroniku a elektrotechniku. V současné době firma zaměstnává více než 50 zaměstnanců a disponuje moderním vybavením jak v oblasti technologie navíjení, tak v oblasti strojního obrábění. Nabídku firmy tvoří široká škála standardních produktů i specifických zákaznických dílů.

Nová skladová hala má půdorys 11,9 x 16,5 m a její vnitřní světlá výška bude po dokončení 3,5 m. Sedlová střecha se sklonem 2° má střešní plášť LLENTAB typ SPI, tvořený vodotěsnou PVC-P krytinou, 220 mm vrstvou EPS, izolací z minerální vlny (2 x 30 mm) a oboustranně lakovaným a pozinkovaným ocelovým trapézovým plechem. Stěny haly jsou z vodorovně kladených sendvičových panelů (120 mm PIR) s povrchovou úpravou polyesterovým lakem (LLENTAB typ 7). Skladová hala je po vodě napojena na stávající zděnou halu. Otevřený přístřešek, který bude po dokončení sloužit jako spojovací krček, má půdorys 11,9 x 8,7 m a jeho vnitřní světlá výška budou 3 m. Neizolovaná střecha je sedlová se sklonem 2°, krytinou je PVC-P svařovaná folie.

CZ001576 SOLNÉ MLÝNY Rampa

Objednatelem a investorem stavebních úprav ve formě dodatečného opláštění jedné podélné stěny existující haly a doplnění tří nových nákladových ramp v Olomouci je společnost K+S Czech Republic a.s. se sídlem v Praze a výrobním závodem v Olomouci. K+S Czech Republic a.s. je výrobní a prodejní organizace v rámci skupiny K+S, která dodává na český trh široké spektrum solných, draselných a hořečnatých produktů. Skupina K+S v České republice podniká již více než 20 let a za tu dobu se stala uznávaným a spolehlivým obchodním partnerem.

CZ1026 HANGÁR LPL

Objednatelem a investorem nezatepleného leteckého hangáru v Praze-Letňanech je společnost Letňany Air Land s.r.o. se sídlem v Praze-Kbelích. Hangár má velikost 31,2 x 31,3 m a jeho vnitřní světlá výška bude 5 m. Sedlová střecha má sklon 7° a je, podobně jako obvodový plášť haly, bez tepelné izolace (střecha LLENTAB typ 0 a stěna LLENTAB typ 0). Vnější opláštění střechy a stěn tvoří oboustranně lakovaný a pozinkovaný ocelový trapézový plech (na stěnách je svisle kladený). Ve vnějším plášti štítové stěny jsou čtyřdílná (jeden díl 5 x 5 m) mechanicky posuvná vrata o velikosti 20 x 5 m, na podélné straně jsou pak další čtyřdílná mechanicky posuvná vrata (jeden díl 4,8 x 4 m) o velikosti 19,5 x 4 m. V obou vratech jsou integrovány vstupní dveře.