Výrobní ocelová hala LLENTAB

FAQ – často kladené otázky

LLENTAB FAQ - často kladené otázky
FAQ – často kladené otázky

FAQ – často kladené otázky

Jak dlouho vydrží budovy LLENTAB?

Desítky let. Např. i drsnému klimatu u Severního moře úspěšně odolává hala LLENTAB již 30 let. A to se budova nachází 7 km od celosvětově proslulého výzkumného centra koroze na ostrově Bohus Malmön.

Vysokopevnostní ocel se používá pro všechny profily až do tloušťky 7 mm. Profily jsou zinkovány. Pro profily tenčí 2 mm se používá vrstva Z275 (275 g zinku/m2), pro všechny tlustší Z450 (450 g zinku/m2). Díky tomu budovy LLENTAB vydrží desítky let.

Jak probíhá údržba?

Haly LLENTAB jsou vyrobeny z oceli chráněné galvanizací. To brání rezivění.

Údržba a čištění ocelových budov LLENTAB je snadné. Jednou za rok se vyčistí okapy. Občas je třeba namazat panty dveří a oken. Při extrémním sněžení je třeba odstranit ze střechy sníh. Umývání budovy je možné provést běžnou zahradní hadicí nebo vysokotlakým čištěním.

Jaké jsou možné rozměry?

Nejmenší haly mají kolem 200m2. Většina hal je na ploše 400-4000m2. Zatím největší haly mají zastavěnou plochu kolem 70 000m2.

Budova bez vnitřních sloupů může mít rozpon do 70 až 100 metrů. S vnitřními sloupy je rozpon i délka neomezená (např. hala PCE v Klášterci nad Ohří má délku 338 metrů). Výšky jsou vhodné i pro letecké hangáry, sportovní haly a moderní velkokapacitní sklady.

Limitem není ani 26,5 m výšky velkokapacitní skladové haly ICA se zastavěnou plochu 68 000m2. České projekční oddělení se za LLENTAB podílelo např. i na opláštění unikátní Amager Bakke – cca 100 metrů vysoké spalovny se sjezdovkou.

Jaké jsou požadavky na základy budov LLENTAB?

Budovy LLENTAB mohou být postaveny na základové desce nebo základových patkách. Na stránce technických informací jsou zobrazeny možnosti kotvení do základů.

Můžeme si halu smontovat svépomocí?

Ano. Halu si můžete smontovat svépomocí, ale doporučujeme využít zkušené montážní týmy LLENTAB.

Je možné budovu dodatečně rozšířit nebo následně izolovat?

Ano. Jakákoliv budova LLENTAB může být snadno prodloužena. Jsou i možnosti v ostatních směrech (rozšíření, zvýšení). Je také možné dodatečně izolovat neizolované stěny a střechu.

Je možné budovu přestěhovat?

Ano. Celá konstrukce i opláštění budovy jsou montované. Budovu je možno rozmontovat, přestěhovat a opětovně smontovat.

Kde se vyrábějí komponenty hal a budov LLENTAB?

Výroba komponent probíhá v České republice, Švédsku a Polsku.

Od roku 1972 vyrábíme ve švédském Kungshamnu, jehož drsné oceánské klima dálo počáteční důraz na trvanlivost, kvalitu a spolehlivost. Od roku 1992 vyrábíme také v polském Gdaňsku a od roku 2010 v Praze v České republice.

Od roku 1987 vyrábíme na automatizovaných výrobních linkách. Od roku 2009 v Kungshamu vyrábíme vlastní sendvičové panely.

Proč pro cenovou nabídku potřebujete znát místo výstavby?

Vytváříme cenové nabídky zodpovědně a závazně, včetně zohlednění předpokládaného zatížení sněhem. Před vytvořením cenové nabídky zjistíme očekávané sněhové zatížení v místě výstavby a podle toho optimalizujeme konstrukci budovy. Poté vytvoříme cenovou nabídku.

Jaká je cena za m2 / m3?

Cena závisí na velikosti, zvolené izolaci, počtu a typech oken, dveří, pravděpodobném sněhovém zatížení, barvách apod.

Kontaktujte nás prosím pro bezplatné vypracování cenové nabídky.

Co se stane po odeslání poptávky? Jak dlouho to trvá?

Poptávka je počátkem přípravné fáze a následně realizační. Jejich obsah a obvyklá doba trvání jsou popsány v našem standardním 10ti krokovém procesu spolupráce s LLENTAB. Realizační fáze obvykle trvá nejméně 15 týdnů.

Přejít nahoru