S blížícím se jarem se zintenzívnila i stavební činnost. Pro naše klienty jsme tak v průběhu března zahajujeme stavbu několika nových hal. A podobně jako v dřívějších letech se i tento měsíc vrací naši pracovníci na místa, kde už objekt LLENTAB stojí. Přízeň a věrnost našich zákazníků nás opět zavazuje odvést 100% práci. Ale platí to i u těch investorů, kteří si halu LLENTAB objednali poprvé. Oba typy zákazníků najdete i mezi pěti stavbami, které se začali realizovat tento měsíc.

CZ1103 H-INTES Bakov nad Jizerou

Novou halu, která bude po dokončení sloužit jako servisní dílna pro opravy a údržbu vozidel, si u nás objednala společnost H-INTES s.r.o. z Mladé Boleslavi. Investorem byla společnost H-INTES REALITY s.r.o. Pro tohoto zákazníka jsme už jednu halu v Bakově nad Jizerou realizovali – po rekonstrukci tady vyrostl v roce 2010 sklad stavební mechanizace (CZ0041). Nová hala / servisní dílna má půdorys 18,3 x 36,7 m (délka x šířka), světlou výšku 6 m a sedlovou střechu se sklonem 11 °. Střešní izolace LLENTAB typ 5 se dvěma vrstvami trapézového plechu, distančními profily, tepelnou izolací (minerální vlna tloušťky 200 mm) a parozábranou plní nejnáročnější požadavky na tepelnou izolaci střešního pláště. Na opláštění stěn je použit svisle kladený pozinkovaný ocelový trapézový plech, stěny jsou tepelně izolovány 150 mm vrstvou minerální vlny. Přístavba / nová hala je napojena „po vodě“ na již zmíněný stávající objekt LLENTAB CZ0041. Hala je bez oken ve stěnovém opláštění, ve vnějším plášti budou umístěna elektricky ovládaná sekční vrata 4 500 x 4 000 mm (3 ks) a 3 500 x 4 000 mm (3 ks). Ve čtyřech z těchto vrat jsou integrované vstupní dveře. Světlo z exteriéru přivádí (kromě průhledu ve vratech) střešní fixní světlík, tvořený kombinací trapézového laminátu a komůrkového polykarbonátu. Součástí dodávky je i příprava pro uložení jeřábové dráhy s jeřábem o nosnosti 5 000 tun. U střechy se také kalkuluje s přitížením od instalované vzduchotechniky a fotovoltaických panelů.

CZ1142 DASKO Invest Sázava

Objednatelem a investorem nové skladové haly byla společnost DASKO Invest s.r.o.. Společnost vlastní areál Dasko Invest v Sázavě, kde jsou v současnosti dvě haly a třetí nová se právě začala stavět. Tento areál pronajímá společnosti Dasko Stavebniny pro provoz prodejny stavebnin a administrativního zázemí a společnostem Dasko s.r.o. a DaskoNet, které tady mají také své administrativní zázemí. Skladová hala pro stavební materiály bude mít po dokončení rozměry 12 x 25 m a světlou výšku 4 m, střecha je sedlová a má sklon 7 °. Střešní opláštění i stěny haly jsou tepelně izolovány, krytinu tvoří pozinkovaný ocelový trapézový plech. Svisle kladený pozinkovaný ocelový trapézový plech je použit i na opláštění stěn haly. Přístup do haly zajišťují dveře a elektricky ovládaná sekční vrata, umístěná v jedné ze štítových stěn, boční stěny skladové haly jsou prosvětleny komůrkovým polykarbonátem v hliníkovém rámu, celková plocha prosvětlení je 35 m2.

CZ1153 PULOMIX Slavošov

Výrobní halu a sklad ve Slavošově si u nás objednala spočnost PULOMIX s.r.o. ze Zruče nad Sázavou. Firma byla založena v roce 1994 jako ryze český soukromý subjekt a zabývá se zpracováním sklolaminátů, výrobou forem a modelů. Hala se skladem má velikost 20,1 / 25,5 x 33 / 5,5 m (šířka x délka), světlá vnitřní výška v obou částech je 4 m. Stěcha a stěny výrobní haly jsou tepelně izolovány, bez tepelné izolace je pak přístavek se skladovými prostory. Neizolovaný stěnový plášť je uvažovaný pro zadní štítovou stěnu a jednu podélnou stěnu přístavku. Druhá štítová stěna a přiléhající stěna k výrobní hale nejsou uvažovány. Krytinu střechy i opláštění stěn tvoří pozinkovaný ocelový trepézový plech. Stavebně připravené budou otvory pro sekční vrata, dveře, okna a světlíky.

CZ1168 Procházka Čakovice

Pan Pavel Procházka začal v oboru pneumatik podnikat už v roce 2002 a dnes má jeho společnost Pneu Procházka moderní pneuservisy na Praze 6 – Ruzyni, na Praze 4 – Chodově, centrální sklad v Dobrovízi u Prahy (naše stavba CZ0561), jeho pneuservis funguje také v Praze 9 – Čakovicích a na Praze 10 – Strašnicích. A v Čakovicích pro něj LLENTAB od března staví přístavbu skladu o půdorysu 22,1 x 31,9 m (šířka x délka) a vnitřní světlou výškou 7,2 m. Sedlová střecha má sklon 2 ° a její střešní plášť tvoří vodotěsná krytina PVC-P 1,5mm, 180 mm tepelné izolace EPS, 2 x 30 mm minerální vlny, spodní vrstvou je pozinkovaný ocelový trapézový plech. Na opláštění stěn navrhli projektanti LLENTAB vodorovně kladené sendvičové panely. Do úrovně 0,5 m bude na nové hale zděný sokl. Hala bude spojovacím krčkem napojena na stávající halu pneuservisu. Pro přístuo do haly slouží elektricky ovládaná sekční vrata o velikosti 4 000 x 4 500 mm (1 ks) a 3 000 x 2 500 mm (1 ks). Hala bude po dokončení bez oken, na střeše je naplánován obloukový pásový světlik s výplyní z komůrkového polykarbonátu 16 mm o velikosti 3 200 x 17 800 mm (1 ks).