ačátek roku sice přinesl zimu, sníh a mráz, ani počasí však nebránilo zahájení nových zajímavých staveb. Ocelové konstrukce LLENTAB budou součástí nové skladové haly v Kopřivnici, kde stavíme pro společnost Röchling Automotive Kopřivnice. Tři objekty – garáž autobusů, dílenskou halu a skladovou halu s administrativou – jsme začali stavět v Sokolově pro českého dopravce, společnost Doprava Miroslav Liška s.r.o. V Třeboni jsme pro společnost U+M Servis s.r.o. zahájili stavbu přístavku skladu a reprezentačních prostor.

CZ1076 Rochling

Novou skladovací halu jsme začali stavět pro investora Röchling Automotive Kopřivnice s.r.o., objednatelem je stavební společnost LEKOS-STAVBY spol. s r.o. z Ostravy. Röchling Automotive je globálně působící firmou s více než 5 500 zaměstnanci působí ve 44 lokalitách na 4 kontinentech. Sekce Automotive se orientuje na integrovaná systémová řešení v oblasti aerodynamiky, pohonu a nové mobility a řeší současné výzvy automobilového průmyslu s cílem snížit emise, hmotnost a spotřebu paliva moderních automobilů. Nová hala v Kopřivnici má rozměry 30,1 x 63 m (délka x šířka), světlá výška je 8 m. Sedlová střecha má sklon 7°. Střešní ani stěnové opláštění nebylo předmětem naší dodávky, ale podle projektu budou po dokončení ocelové konstrukce použity na střechu a stěny haly sendvičové panely tl. 100 mm. Součástí konstrukce je i stavební připravenost pro vrata, dveře a pevné prosvětlení stěn trapézovým laminátem.

CZ1109 Autobusy Liska

Tři objekty – garáž autobusů, dílenskou halu a skladovou halu s administrativou – jsme začali stavět v Sokolově pro dopravce, společnost Doprava Miroslav Liška s.r.o.. Bezmála čtvrtstoletí působí již tato firma na trhu a po celou dobu zajišťuje dopravu autobusy v tuzemsku a zahraničí v rámci zájezdové přepravy klientů. Vlastní zájezdové autobusy zahraničních značek s přepravní kapacitou do 60 cestujících. Objednatelem výstavby byla stavební společnost bss Báňská Stavební Společnost, s.r.o. ze Sokolova a právě v Sokolově vyrostou v průběhu nejbližších měsíců nové objekty s ocelovými konstrukcemi LLENTAB. Garáž autobusů má půdorys 16,5 x 12,6 m a světlou výšku 4,5 m, dílenská hala 16,5 m x 9,3 m a světlou výšku 6 m a nová skladově- administrativní hala pak rozměry 16,5 x 4,6 m a světlou výšku 6 m. Všechny objekty mají sedlovou střechu se sklonem 7°. U všech hal jsou střechy a stěny tepelně izolovány, na opláštění je použit ocelový trapézový plech. V hale C je realizována vestavba patra. Objekt dílen je napojen na stejně vysokou část skladové a administrativní haly a na nižší objekt garáží.

CZ1206 UM Servis

Třeboňská společnost U+M Servis s.r.o. je autorizovaným prodejcem zemědělské techniky a importérem a distributorem dalších zahraničních značek strojů a technologií pro zemědělství. V Třeboni jsme pro ni zahájili stavbu přístavku skladu a reprezentačních prostor (showroom, vstup, sklad A a sklad B). Celý komplex má velikost 12,3 / 9,1 m x 37 / 16 m (šířka x délka) a světlou výšku 4,8 m (showroom), 2,7 m (vstup) a 4,9 m (oba sklady). Střecha je pultová se sklonem 2°. Střešní plášť tvoří PVC folie, izolací je 120 + 80 mm polystyren a 2×30 mm Fesco desky. U stěn jsou použity vodorovně kladené stěnové panely s minerální vlnou. Součástí dodávky je také vestavba patra. Čtveřice hal je ve tvaru písmene „L“ vzájemná propojena a je napojena na stávající halu. Uprostřed je vstup, z čelního pohledu jsou na pravé straně oba skladové prostory a po levé straně pak showroom firmy.