Nová skladová hala byla úspěšně předána investorovi v Plzni a v Šitbořicích na Břeclavsku jsme pak dokončili montáž nové výrobní haly, přístřešku a kompresorovny.

CZ1043 RENTIRO – skladová hala a přístavba (Plzeň, dokončeno 20. září 2019)

Společnost RENTIRO SE se sídlem v Praze provozuje v Plzni Areál Na Pomezí, který se nachází na okraji kompletně vybavené průmyslové zóny Škoda v Plzni. V areálu je již v provozu pět hal a kromě nové haly počítá vedení investora s další výstavbou. Právě v tomto atraktivním areálu, který těží z dostupnosti všech potřebných služeb a dodavatelů, jsme pro firmu RENTIRO SE dokončili v průběhu září novou skladovou halu a přístavbu skladové haly. Hlavní hala má půdorys 26,8 x 124,7 m (délka x šířka), vnitřní světlou výšku 12,8 m a sedlovou střechu se sklonem 7 °. Přístavba o velikosti 6,2 x 11 m má stejnou vnitřní světlou výšku i způsob zateplení střešní konstrukce a stěn jako hlavní hala, střecha přístavby je však pultová. Střecha i stěny jsou tepelně izolovány, opláštění stěn tvoří horizontálně kladené minerální panely tl. 120 mm. Součástí dodávky LLENTAB byly i vazníky ukotvené na stávající sloupy jeřábové dráhy. Nové sloupy LLENTAB jsou dimenzovány na budoucí přístavbu haly, která bude mít maximální šířku 21,3 m a maximální okapovou výšku 13,8 m. Přístup do haly zajišťují sekční vrata s elektropohonem o velikosti 2 600 x 3 550 mm (2 ks), 7 500 x 5 000 mm (1 ks) a s integrovanými dveřmi. Velikost těchto vrat je 5 000 x 5 000 mm (1 ks). Interiér haly prosvětlují čtyřdílná a dvoudílná plastová okna a ze střechy pevné střešní prosvětlení z trapézového laminátu. Hala má zvýšenou požární odolnost: nosná konstrukce střechy s podhledem LLENTAB typ 2LF a kapotáží vazníků je dimenzována na R30, stejnou odolnost mají díky SDK obkladu i obvodové sloupy LLENTAB. U střešního pláště je to EW30, u opláštění stěn EW30 DP3 a EI30 DP1.

CZ1239 PRAMOS – výrobní hala, přístřešek a kompresorovna (Šitbořice, dokončeno 30. září 2019)

Společnost PRAMOS, a.s. ze Šitbořic, český výrobce plastových a hliníkových oken a dveří, už má s ocelovými halami LLENTAB zkušenosti. V roce 2006 jsme pro PRAMOS realizovali zateplenou halu s přistřešením, loni v listopadu jsme pro tohoto výrobce dokončili skladovou halu profilů. A v září 2019 jsme dokončili stavbu už třetího projektu, tentokrát se jedná o novou výrobní halu, přístřešek a kompresorovnu. Výrobní hala má rozměry 24,2 x 50,4 m a světlou vnitřní výšku 4,7 m, přístřešek je o půdorysu 10 x 50,4 m (světlá výška je 4 m) a kompresorovna má velikost 4,25 x 4,5 m (světlá výška je 4,7 m). Střecha výrobní haly je sedlová se sklonem 7 °, přístřešek a kompresorovna mají pultové střechy se stejným sklonem. Dvouplášťové střešní opláštění výrobní haly a kompresorovny typ 2LF tvoří ocelový trapézový plech pozinkovaný, tepelná izolace z minerální vlny má tloušťku 300 mm. Stejné je u obou objektů i stěnové opláštění 4F, realizované ze svisle kladeného ocelového trapézového plechu a izolace o tloušťce 240 mm. Přístřešek je tepelně neizolovaný, krytinou je ocelový trapézový plech.