Od konce loňského roku má společnost WTE PowerBolt v Českém Brodě novou výrobní a skladovou ocelovou halu od firmy LLENTAB. Kromě toho byla postavena také přístavba k původní výrobní a skladové hale. To vše mělo vliv na podstatné zvýšení prostoru pro skladování a výrobu a na zjednodušení materiálového toku.

WTE PowerBolt je ryze česká výrobní firma. Má zhruba 35 zaměstnanců. V dvousměnném provozu vyrábí speciální spojovací materiál pro petrochemický průmysl, například na tlakové nádoby, ropné plošiny, ropovody, ale i pro elektrárny atd. Všechny vyráběné šrouby jsou certifikovány, to znamená, že je samozřejmá absolutní dohledatelnost původu výrobku. WTE PowerBolt se zaměřuje na zakázkovou výrobu spojovacího materiálu pro firmy z celého světa. Vzhledem k rostoucím objemům produkce potřebovala rozšířit a zefektivnit své výrobní a skladové prostory. Proto bylo rozhodnuto o výstavbě nové haly o vnější délce 35,9 m a vnější šířce 10,3 m.

Rychlost výstavby, vysoká profesionalita

Firma se postupně rozrůstala, proto byla výstavba nové ocelové haly jediným řešením. Byla postavena v roce 2017. Kompletní stavba trvala necelý rok, z toho hrubá stavba byla hotová během půl roku. Cílem bylo halu dokončit do konce roku 2017, aby začátkem roku 2018 mohly být přestěhovány stroje a zahájena výroba v nových prostorech. To se podařilo. „Jakmile byla hala dostavěna, koupili jsme hned dva nové CNC stroje a zatím máme místo na další dva až tři stroje. Nová hala nám tedy vytvořila dostatečnou prostorovou kapacitu pro výrobu a skladování, která by při stávajícím vývoji zakázek měla stačit zhruba dva roky,“ uvedl Jan Novák.

Hala s optimálním tokem materiálu

Firma vyrábí spojovací materiál z tyčoviny. V původní hale, ve které dál probíhá provoz, je z hlediska logistiky nevýhoda v tom, že manipulace s materiálem je realizována přes rampu, čili je nutné učinit několik operací, aby se materiál dostal na místo potřeby. Tento problém v nové hale odpadl, manipulace je přímá a rychlá. Firma v nové hale optimalizovala tok materiálu, čímž zaměstnancům ulehčila práci, protože odpadly manipulace navíc. Druhá část nové haly je skladová. Budou v ní ještě umístěny nové regály – jak paletové, tak i konzolové. V hale bude i sklad nebezpečných odpadů.

Součástí dodávky stavby byly rolovací vrata a bezpečnostní dveře. Stavební a výrobní část haly je oddělena příčkou s posuvnými vraty. Hala je vytápěna plynovým topením. Celá hala je zateplena. Větší teplota je díky příčce ve vytápěné výrobní části, není tedy nutné vytápět celou halu. Ve střeše jsou světlíky, což přináší další úsporu za osvětlení. Samotné osvětlení v hale je řešeno kvalitními LED světly.

„Pokud se budeme v budoucnu stěhovat kvůli potřebě zvýšit kapacitu výroby do jiné lokality, je výhodou možnost přemístění montované haly na jiné místo,“ řekl Jan Novák, který si pochvaluje nejen kvalitu výstavby, ale i samotnou komunikaci se společností LLENTAB před zahájením stavby i v průběhu stavebních prací.

Další prostor vznikl díky přístavbě

Společnost LLENTAB realizovala i přístavbu stávající výrobní a skladové haly. „Byl to trošku konstrukční oříšek. S firmou LLENTAB jsme spolupracovali rádi, protože si s tím věděla rady. Přišla s perfektním řešením. K původní budově byla udělána přístavba – byla ponechána původní venkovní stěna, ve které byly probourány dva vchodové otvory pro vstup do nových prostor. Součástí této investiční akce bylo připojení přístavby pod stávající střechu, která byla také rekonstruována, respektive byla udělána nová,“ popsal Jan Novák. Díky nové přístavbě v původní hale vznikl prostor navíc o ploše zhruba 40 x 6 m.

“Firmu LLENTAB jsme vybrali z důvodu rychlosti výstavby haly a také kvůli její vysoké profesionalitě. Už od začátku jsme věděli, že halu chceme postavit právě s touto společností. Znal jsem ji již z dřívějšího působení. Samozřejmě jsme si ale zmapovali trh a projeli referenční stavby od některých konkurenčních firem. Vybrali jsme řešení, které po všech stránkách plně vyhovuje našim potřebám a jsme maximálně spokojeni”.

Jan Novák, Accounting Director společnosti WTE PowerBolt