Ekonomice se daří, počasí stavebnictví přeje a tak není divu, že zájem o nové haly nepolevil ani v červnu. Podívejme se společně na některé z projektů, které se začaly realizovat v červnu 2018.

Ve Zlíně jsme začali stavět nezateplený přístřešek – nakládací terminál pro Stavebniny DEK a.s., v městysu Svatava v Karlovarském kraji pak přístavbu a stavební úpravy haly v areálu Svatavských strojíren – staví se tam najednou tři objekty – lakovna, zámečnická dílna a expediční hala. Pro dřevovýrobu Holz Schiller v Klatovech stavíme novou skladovou halu.

Pro největšího českého výrobce tepelných čerpadel realizujeme v Bolaticích na Opavsku výzkumné středisko pro výzkum tepelných čerpadel. Hala má rozměry 24,5 x 54,7 m (šířka x délka) a její světlá výška je 6,6 m. Stěny jsou z vodorovně kladených sendvičových panelů, na střeše jsou použity trapézové plechy s vysokým profilem, což je velmi efektivní řešení u velkých střech s malým sklonem (v tomto případě pouze 3°). Hala je napojena na objekt zděné administrativy a stávající montážní halu.

Pro skupinu ARMEX Group stavíme v Děčíne dvojpodlažní administrativní budovu a výrobní halu. Administrativní budova má rozměry 25,2 x 65 m a výšku 7,3 m, výrobní hala pak 73,2 x 74,8 m (v obou případech jde o šířku a délku) a výšku 3,8 m. Oba objekty jsou technicky zajímavé a určitě se jim ještě budeme (či už v průběhu stavby nebo po dokončení) podrobněji věnovat.