Příběh LLENTAB

Příběh LLENTAB začíná počátkem 70. let 20. století v kraji Bohuslän, na západním pobřeží Švédska, kde LLENTAB od počátku tvarovalo místní tvrdé klima.

(1972) Počáteční rozhodnutí

Na jaře 1972 se Leif LINDBLAD rozhodl začít podnikat, založil LEIF LINDBLAD ENTREPRENAD AB, dodávající základy rodinných domů a malé stavby.

(1976) První jednoduché sklady

Opakované poptávky po jednoduchých skladech vedly k nápadu na spuštění výroby a montáže obloukových budov s lehkou konstrukcí a hliníkovým opláštěním.

(1978) První ocelové haly

V čase dodání první skladové haly se firma přejmenovala na LLENTABHALLEN. Firma měla 7 zaměstnanců a pro výrobu všech profilů používala ohraňovací lisy.

(1982) Dodávky ocelových hal

LLENTAB se stěhuje do Hallindenvägen, ulice v Kungshamnu, ve které sídlí doposud. Zde pro sebe společnost staví první 2 budovy ocelové konstrukce, se sedlovou střechou a rudým opláštěním z trapézových plechů.

(1987) Automatizované výrobní linky

LLENTAB v Kungshamnu instaluje první produkční linku pro výrobu profilů z žárově zinkovaných plechů ve svitcích. Efektivita výroby prudce stoupá a švédský trh se náhle stává příliš malým. LLENTAB míří na sever a zakládá první zahraniční pobočku v Norsku.

(1992) LLENTAB expanduje ze severských zemí

Společnost expanduje na protější pobřeží Baltského moře a zakládá v Polsku v Gdaňsku LLENTABHALLEN.

(1993–1996) … a expanze pokračuje

Expanze ze severu pokračuje. LLENTAB zakládá pobočky v Německu (1993), Maďarsku, České Republice (1996). V tom samém období LLENTAB rozšiřuje výrobní závod v Kungshamnu a stěhuje své kanceláře a výrobní linku opláštění do nových prostor.

(1999) První velká mezinárodní investice

LLENTAB dokončuje svou první velkou mezinárodní investici – kanceláře a sklady pro svou polskou pobočku v Gdaňsku. Schopnost společnosti LLENTAB prosazovat se na mezinárodních trzích roste a kapacita společnosti musí být rozšířena.

(2006) Držíme slovo

V Praze se uskutečnilo víkendové setkání všech zaměstnanců LLENTAB group. Nešlo jen o setkání při příležitosti 10. výročí založení české pobočky, ale i dodržení slibu zakladatele LLENTAB – „až naše společnost dosáhne obratu půl miliardy švédských korun, uskuteční se celofiremní zahraniční akce”. V říjnu 2006 LLENTAB pokračuje v expanzi a zakládá ukrajinskou pobočku.

(2007) Změna ve vedení

Po 35 letech zakladatel firmy Leif Lindblad předává každodenní řízení firmy a věnuje se strategii dalšího rozvoje. Obrat skupiny LLENTAB přesahuje miliardu švédských korun.

(2009–2010) Investice

V roce 2009 LLENTAB zakládá sedmou pobočku na Slovensku. LLENTAB provádí řadu velkých investic – výrobní linka profilů v Gdaňsku, nová budova s výrobní linkou na sendvičové panely v Kungshamnu a o rok později novou kancelářskou a výrobní budovu LLENTAB v Praze.

(2012) Rodinné rozhodnutí

Aby bylo možné vytvořit podmínky pro další růst, rozhodla se rodina LINDBLAD pro prodej 50 % firmy silnému investorovi – společnosti NORDSTJERNAN.

(2016) Korporace

Na podzim 2016 investiční skupina NORDSTEJRNAN získává zbývajících 50 % a stává se výhradním vlastníkem LLENTAB. Nová struktura vlastnictví přináší společnosti LLENTAB nové příležitosti k dalšímu rozvoji a soustředění se na vytváření dlouhodobého růstu hodnoty společnosti.

(2018) Dodáváme více než jen ocelové budovy

Cesta z malého dodavatele staveb z Kungshamnu do společnosti, která má více než 400 zaměstnanců, působí na sedmi evropských trzích a úspěšně dokončila více než 10 000 projektů.

(2022) 50 let LLENTAB

Proletěli jsme 50 lety historie ocelového stavebního systému a firmy LLENTAB.

Zajišťujeme, aby tento příběh pokračoval i do budoucnosti. Proto dodáváme svým zákazníkům více než jen ocelové haly.

(2023) Nová vlastnická struktura

Společnost Dacke Industri podepsala smlouvu o prodeji divize Building Systems & Products s přidruženými aktivy společnosti LLENTAB Group AB. Novým vlastníkem společnosti je Profura AB, což je soukromá investiční společnost se sídlem v Göteborgu, která investuje nezávisle na průmyslu a zaměřuje se na dlouhodobé vlastnictví akcií.

Buďte součástí pokračování…

50. výročí: Space Race

Příběh LLENTAB

a

Příběh LLENTAB

a

Příběh LLENTAB

a

Příběh LLENTAB

Příběh LLENTAB

Příběh LLENTAB