Společnost LLENTAB byla založena podnikatelem Leifem Lindbladem (Leif Lindblad Entreprenad AB) ve Švédsku již v roce 1972. Na počátku se vyráběly jednoduché skladovací haly, ale vzhledem k univerzálnosti systému se začal s oblibou využívat i pro další typy hal. Od svého vzniku tak LLENTAB dodal již miliony kubických metrů prostoru pro skladování, výrobu, zemědělství, sport, kanceláře a maloobchod. Tvrzení, že „LLENTAB zastřešuje veškeré aktivity“, není tedy přehnané.

Dnes LLENTAB Group působí prostřednictvím svých dceřiných společností ve Švédsku, Norsku, Polsku, Německu, České republice, na Slovensku a Ukrajině. Přičemž konstrukce se vyrábějí ve švédském Kungshamnu a v polském Gdaňsku. LLENTAB operuje nejen na trzích, kde má zastoupení, ale také dodává haly mimo Evropu. Nedávným příkladem je objednávka prefabrikovaných ocelových hal do Afriky pro několik velkých solárních elektráren v Angole. Jednalo se o společný projekt se skupinou mezinárodních společností a s angolskou vládou jako zákazníkem.

„I když se primárně zaměřujeme na naše domácí trhy a kompletní dodávku včetně montáže, je pro nás mimoevropský trh zajímavý. V Angole bylo dosud dokončeno více než 20 budov, a tak vidíme, že náš koncept montovaných ocelových hal funguje logisticky dobře i na odlehlých trzích. LLENTAB vyvážel konstrukce mimo Evropu již dříve, ale ne v takovém rozsahu. Vzhledem k celosvětovému potenciálu nás to povzbuzuje jít i touto cestou,“ říká CEO skupiny LLENTAB Stefan Eklund.

LLENTAB výročí 50. let

Od samotného počátku společnost kladla důraz na efektivní a udržitelný návrh konstrukce. Veškerá současná i budoucí výroba se zaměřuje právě na udržitelnost. Což je skvělé jak pro LLENTAB, tak pro jeho zákazníky. Optimální řešení pozinkovaných ocelových rámů snižuje ve srovnání s podobnými rámovými konstrukcemi spotřebu oceli až o 20 %, aniž by byla jakkoli omezena pevnost či stabilita. Díky vlastnímu vývoji projekce a vysoce kvalitním komponentům je budova LLENTAB recyklovatelná a lze ji snadno rozebrat a znovu sestavit na jiném místě pro další generace. Stefan Eklund dodává: „Při pohledu na dalších 50 let budeme pokračovat ve vývoji našeho systému. S prověřeným konceptem, desítkami let zkušeností a se současnými i budoucími partnery budeme poskytovat optimální ocelové budovy pro podniky a společnost, s novými funkcemi.

O společnosti LLENTAB

  • Švédská společnost, která se specializuje na projekci, výrobu a montáž ocelových hal pro průmysl, obchod, zemědělství, sport a další využití.
  • Vlastník: LLENTAB je součástí Dacke Industri AB, obchodní skupiny vlastněné Nordstjernan Investment AB.
  • Group CEO: Stefan Eklund (+46 70 694 44 13/stefan.eklund@llentab.se)
  • Celková produkce od r. 1972: +10,000 hal
  • Zaměstnanci: +400 zaměstnanců v 7 zemích

Stefan Eklund,
CEO, LLENTAB Group AB

Kungshamn, 11. březen 2022