I když dnes LLENTAB zaměstnává stovky zaměstnanců v 7 zemích Evropy, má naše organizace hluboko ve své DNA vlastnosti, které ji byly dány do vínku při jejím založení. Vlastnosti rodinné firmy s kořeny ve skandinávské rybářské komunitě.

Dlouhodobá spolupráce

Příprava každého našeho projektu trvá měsíce a naše haly pak slouží klientům léta. Stejně tak se snažíme, aby náš vztah se zaměstnanci byl dlouhodobý. Mnoho kolegů již pracuje v LLENTAB více než 10 let a pokud by práce byla stejná, určitě by ztratili motivaci s námi v LLENTABu pokračovat. Růst firmy vytváří prostor pro růst zaměstnanců. Roste obrat firmy i náročnost projektů, které realizujeme. Z jednoduchých malých staveb, které byly naším denním chlebem v minulosti, se náš typický projekt posunul k složitějším výzvám. Technologickým celkům nebo objektům, které kladou důraz na estetiku architektonického řešení.

Systém pevných platů a motivace.

Věříme, že míra svobody/autonomie v práci, snaha učit se nové věci a touha podílet se jsou pro motivaci zaměstnance v 21. století stejně důležité, jako plat. Platy diskutujeme se zaměstnanci při výročních rozhovorech každých 12 měsíců. V odměně výrazně převyšuje pevná složka, která poskytuje zaměstnanci zajištěný příjem v průběhu roku, v případě dosažení ročních cílů firmy jsou vypláceny roční bonusy.

Pružná pracovní doba, zkrácené úvazky a home office.

Vnímáme, že pro zaměstnance je velmi důležité být pánem svého času. Díky systému pružné pracovní doby v LLENTABu pracují ranní ptáčata i sovy. Významná část  zaměstnanců pracuje na zkrácený úvazek nebo převážně z domova. Snažíme se budovat naše systémy a procesy tak, aby zaměstnanec mohl odvést svou práci bez toho, aby musel ztrácet čas cestou do kanceláře. Snažíme se budovat silné lokální kanceláře, abychom při výběru nových kolegů nebyli omezeni jen na ty, kteří chtějí žít a pracovat v Praze.

Začátek kariéry a rozvoj zaměstanců

Pro velkou část našich projektantů byla práce pro LLENTAB jejich prvním opravdovým pracovním poměrem, někteří s námi spolupracovali už během svých studií. Většina s námi spolupracuje i dnes.

Poskytujeme kolegům čas i finanční prostředky na vzdělávání. Samozřejmostí jsou firmou dotované individuální jazykové kurzy. Školení, která nabízíme, nejsou úzce odborně zaměřená, ale orientují se na osobní rozvoj a komunikaci. To, co se na nich kolegové naučí, mohou použít v LLENTABu i doma.

Pracovní prostor

Při návrhu našeho sídla v Praze jsme vycházeli z toho, aby vznikl přehledný prostor, který podpoří komunikaci a zároveň poskytne každému zaměstnanci soukromí pro jeho práci.

Jsme dost velcí na to, abychom byli pro klienta silným partnerem, ale obchod s námi je stále osobní. Přestože již LLENTAB není rodinnou firmou a důraz na měřitelné výsledky je vyšší než dříve, snažíme se chránit to dobré z naší DNA. Snažíme se, aby byl LLENTAB dobré místo na práci.