Během více než 40 let dodala společnost LLENTAB spokojeným zákazníkům více než 10 000 hal. S využitím vlastní konstrukce a výroby ve Švédsku přebírá LLENTAB zodpovědnost jak za výrobu, tak za montáž svých hal.

Mnoho objektů v Evropě, postavených pro průmyslové a další různé obchodní společnosti, pochází od švédské společnosti LLENTAB. Ve skutečnosti LLENTAB předává novou halu téměř každý den. Během více než čtyřicetileté historie se jméno LLENTAB stalo synonymem velkých ocelových konstrukcí nejen pro skladování a výrobu, ale také pro maloobchod, kancelářské prostory a sport. Hala LLENTAB je k dispozici pro všechny účely.

Společnost byla založena v roce 1972 v Kungshamnu na západním pobřeží Švédska (severně od Gothenburgu) Leifem Lindbladem. První dceřiná společnost vznikla v Norsku v roce 1987 a skupina, jejíž hlavní centrála je ve Švédsku, pokračovala od té doby v růstu. Dnes má své zastoupení v Polsku, České republice, na Slovensku, v Německu a na Ukrajině. Od roku 2016 je skupina LLENTAB plně vlastněna investiční společností Nordstjernan AB.

Společnost LLENTAB zahájila vyšší míru prefabrikace jako prostředku dalšího zlepšování kvality. Před dodávkou montuje co nejvíce částí dohromady, což zaručuje ještě vyšší kvalitu a na místě to navíc urychluje celý proces výstavby. Dá se říci, že LLENTAB má kontrolu nad celým průběhem projektu. Projektuje, dodává a montuje všechny haly vlastními silami, a tak si v průběhu celého procesu hlídá nejvyšší kvalitu.

Mezi další cíle společnosti patří minimalizace dopadu na životní prostředí a efektivní nakládání s energiemi a dalšími zdroji jak ve výrobních zařízeních, tak i v samotných projektech. Důraz na udržitelnost je obzvláště zřejmý v samotné konstrukci, protože LLENTAB používá až o 20 % méně oceli než tradiční řešení.

“Stavíme vše od velkokapacitních skladů a logistických center s rozlohou 30 000 m2 až po menší ocelové haly o několika stovkách metrů čtverečních. Mezi ně patří jak menší, neizolované skladové objekty, tak i velké průmyslové haly s integrovanými kancelářemi. Optimalizace spotřeby oceli byla od prvního dne cílem našeho zájmu. Zpočátku to byla především otázka kontroly nákladů, ale dnes jsou klíčovou prioritou i přínosy pro životní prostředí. Neustále inovujeme a hledáme nová, efektivní řešení pro své zákazníky, které vyhovují právě jejich potřebám. A naše dlouholeté vztahy se zákazníky, kteří se k nám opakovaně vrací, nás ujišťují, že je to ta správná cesta. Zároveň silná vlastnická struktura garantuje kontinuální rozvoj firmy a přispívá k řízení svými zkušenostmi a kompetencemi včetně kapitálu pro hlavní rozvojové projekty a pro doplňkové akvizice.“

Stefan Eklund, LLENTAB Group CEO