Výběr správného výrobce ocelové haly je prvním a nejdůležitějším krokem k úspěchu. Vybraná společnost není jen zárukou, že Vaše ocelová hala bude postavena, ale také jistotou, že investice splní všechna vaše očekávání a že samotný proces výstavby bude probíhat hladce, rychle a bez jakýchkoli problémů. Při vyhodnocování nabídek výrobců ocelových hal si proto ujasněte, co máte hledat. Těchto sedm parametrů oddělí ty nejlepší od ostatních!

1. Zkušenost a pozice na trhu ocelových hal

Přísloví říká, že se učíme z našich chyb. Nikdo však nechce, aby se jeho projekt stal místem pro experimenty společnosti, která podniká první nejisté kroky při stavbě ocelových konstrukcí. Ti prověření působí na trhu desítky let, dokonale znají co dělají, jsou stabilní a dodrží smlouvy, které podepisují. Vaše investice bude u takového partnera v bezpečí.

2. Důvěryhodné portfolio realizovaných projektů a hodnocení zákazníků

Společnost, která je na trhu již dlouhou dobu, představuje bezpečnou volbu. Abyste se přesto ujistili, že výrobce ocelových hal splňuje všechna vaše očekávání, je nejlepší se podívat na projekty, které dokončil. Pokud jich je mnoho – někdy i několik tisíc – můžete věřit, že dokáže skutečně realizovat víceúčelové ocelové haly. Prověření výrobci se mohou pochlubit zajímavými projekty na svých webových stránkách. Touto cestou demonstrují konkrétní příklady a prokazují, že skladové, výrobní, zemědělské, sportovní, kancelářské a obchodní haly jsou spolu s přísnými technickými požadavky jejich každodenní rutinou.

Rovněž stojí za to podívat se na recenze zákazníků. Finální podoba, kterou se může výrobce chlubit, může být působivá, ale záleží na tom, zda ocelová hala plní očekávání těch, kteří ji používají. Kromě funkčnosti konstrukce ocelové haly je důležitý také průběh spolupráce. Je společnost schopna přizpůsobit se potřebám investora, generálního dodavatele a projektanta? Poskytují její zaměstnanci odbornou podporu? Chcete-li najít odpovědi na tyto otázky, nezapomeňte si ověřit názory těch, kteří již využili služeb vybrané společnosti. Zkušení a spolehliví výrobci ocelových hal neskrývají, s kým pracovali.

3.   Efektivní process výstavby ocelové haly – od projektu po montáž

Jednou z nejdůležitějších výhod ocelových hal je krátká doba realizace. Ocelové konstrukce se staví rychle, protože se skládají z předem prefabrikovaných modulů. Aby však celý proces probíhal hladce, vyplatí se vybrat výrobce, který dohlídne na celou investici – pomůže vám vytvořit projekt, optimalizovat řešení a poté halu vyrobit a smontovat. Teprve pak si můžete být jisti, že vše proběhne hladce. Přidávání jakýchkoliv zprostředkovatelů do tohoto procesu může vést k problémům, které spotřebují váš čas a peníze. Otázka zní: „Kdo přebírá odpovědnost za sladění projektu s možnostmi daného výrobce ocelové haly? Kdo zajistí, aby byly jednotlivé prvky vzájemně kompatibilní – nejdříve v průběhu výroby a poté i ve fázi montáže? Svěřit celý proces profesionálům zajistí, že se vám podobné starosti vyhnou.

Nejlepší výrobci ocelových hal mají tým zkušených odborníků, kteří vám pomohou v každé fázi vašeho projektu. Jejich týmy jsou složeny z obchodníků, projektantů a montážních pracovníků, kteří znají dobře svůj produkt a jsou připraveni vám poradit. Nejdůvěryhodnější společnosti, které působí na trhu s ocelovými halami, mají důkladně propracovaný proces výstavby ocelových hal – od přijetí poptávky po uvedení dokončené stavby do provozu. Jejich práce je dlouhodobě systematická a efektivní.

4.   Široký sortiment konstrukčních prvků ocelové haly

Při výběru výrobce ocelové haly stojí za to se podívat také na nabízená technická řešení. Nezapomeňte si je prohlédnout, i když nemáte odborné znalosti v oblasti konstrukce ocelových hal. Nejprve prosím zkontrolujte, zda společnost nabízí svým klientům různé možnosti výběru, např. v oblasti tvarů profilů, střešních nebo stěnových opláštění nebo typů izolací. Proč je to důležité? Menší výrobci ocelových hal často používají jedno řešení, takže je nepravděpodobné, že se flexibilně přizpůsobí vašim potřebám. Určitě ocení své jediné a současně poslední řešení – bez ohledu na to, zda splňuje vaše požadavky, nebo ne (koneckonců nechtějí ztratit zákazníka). Větší a zkušenější společnosti, které nabízejí různé způsoby výstavby ocelových hal, vám poskytnou nejlepší řešení pro vaši investici ze svého mnohem bohatšího portfolia.

5.   Flexibilita a přizpůsobení vašim potřebám v každé fázi projektu ocelové haly

Výrobce ocelových hal s různými technickými řešeními může konstrukci snadno přizpůsobit požadavkům vaší investice a bude také efektivně reagovat na vaše potřeby. Samozřejmě za předpokladu, že chce uzavřít obchod. Všichni jsme již někdy pracovali s lidmi, kteří raději říkají, že se něco nedá udělat, než by věnovali svůj čas danému problému a hledali jeho řešení. Při výběru výrobce ocelové haly se proto ujistěte, že věnujete dostatečnou pozornost tomu, zda jsou jeho lidé otevřeni novým řešením, a především tomu, zda má výrobce tým specialistů, připravených pomoci a naslouchat vašim potřebám. Nakonec vždy stejně záleží na lidech.

Nejlepší výrobci ocelových konstrukcí mají zkušené projektanty, kteří v souladu s firemní strategií vytvářejí individuální návrhy ocelových hal podle zadání zákazníka. Navíc se nebojí ani provádět zákazníkem vyžádané změny v různých fázích investice. A jsou schopni postavit také ocelovou halu, která bude v budoucnosti připravena na další úpravy (dodatečné izolace, rozšíření, změny uspořádání nebo dokonce přemístění ocelové haly na jiné místo).

6.   Spolehlivé a estetické materiály

Aby ocelová hala sloužila vaší společnosti po dlouhou dobu, musí být postavena ze certifikovaných a odolných materiálů. Proto, když se rozhodujete o službách konkrétního výrobce ocelových hal, věnujte prosím pozornost materiálům, které používá. Nejjednodušším způsobem je ověřit, zda společnost vlastní příslušné certifikáty, např. značku CE (symbol potvrzující, že produkt úspěšně prošel specializovanými zkouškami a splňuje příslušné normy). Jsou vaší zárukou kvality. Za zmínku stojí také to, jak je ocel chráněna a zabezpečena. Bez dostatečné ochrany může korodovat. Nejefektivnější ochranu poskytuje pozinkovaná ocel. Důležitá je také metoda použitá pro spojování ocelových profilů – nejodolnější a nejrychlejší při instalaci jsou šroubové spoje.

Kvalita materiálů má zásadní význam. Pokud je však ocelová hala projektována také jako prestižní budova (např. sídlo společnosti nebo nákupní centrum), měla by také zachytit a potěšit oko návštěvníka. Je mýtem, že ocelová konstrukce nemůže vypadat moderně a atraktivně. Na trhu jsou výrobci ocelových hal, kteří mají širokou škálu variant opláštění i atraktivní dokončovací prvky.

7.   Další výhody

U výrobce ocelové haly se vyplatí hledat i něco navíc. Něco co jej odlišuje od konkurence –  například aktivity v oblasti společenské odpovědnosti nebo kroky vedoucí k ochraně životního prostředí. Ocelové haly jsou samy o sobě ekologickými řešeními – protože ocel může být recyklována prakticky nekonečně. Pokud navíc společnost deklaruje, že jí záleží na omezení dopadu svých činností na klima, např. využíváním udržitelné dopravy, pak lze vzít v potaz při rozhodování o výrobci i tento aspekt. Mimochodem, ve srovnání s konkurencí používáme v konstrukcích LLENTAB až o 20 % méně oceli. Vaši volbu takového řešení, které je šetrné k životnímu prostředí, můžete navíc využít ke zlepšení image vaší společnosti

výběr dodavatele ocelové haly - tipy