Svůj areál má tady společnost BJS – KOMPRESORY, spol. s r.o., která v průmyslové zóně na jihu Pelhřimova vybudovala v letech 2014 až 2016 na ploše o velikosti více jak 6500 m2 svůj zcela nový areál. Hned vedle stojí výrobní hala firmy Interiér Vysočina spol. s r.o., z druhé strany je pak sousedem skladová a výrobní hala Jaroslava Rusaňuka. Doslova naproti přes ulici Kouřimského postavila společnost LLENTAB i dva objekty pro pelhřimovskou firmu Marták Logistic s.r.o.. Všechny tyto haly mají jedno společné, a to byly dodané společností LLENTAB. V Pelhřimově se švédským ocelovým halám obecně daří – stačí se jen podívat na místní reference.

V tomto článku se však zaměříme již na zmiňovanou průmyslovou zónu ve směru na obec Skrýšov. Sídlí zde mimo jiné společnost BJS – KOMPRESORY s areálem, který zahrnuje administrativní budovu, halu pro opravy, montáže a zkoušení zařízení, dále garážová místa pro servisní vozidla, myčku a skladovou halu pro uskladnění nového a použitého zařízení. První hala LLENTAB pro BJS – KOMPRESORY tady vyrostla v roce 2013 (č. projektu CZ0396), druhá pak o tři roky později (č. projektu CZ0812).  Další firmou, která zde má sídlo je společnost Marták Logistic, o souvisejících 2 halách jsme podrobně psali již v září 2017 v článku „Montované haly byly jasnou volbou díky referenci, rychlosti výstavby a ceně pro společnost Marták logistic”.

Svoji činnost zde také provozuje firma Interiér Vysočina a jejich hala (č. projektu CZ0397) byla postavená v roce 2013 a jednou štítovou stěnou navazuje na zděnou administrativní budovu. Zatím poslední halou, které v tomto „hnízdě“ hal LLENTAB v závěru roku 2017 vyrostla, byla skladová a výrobní hala (č. projektu CZ0920) kterou si objednal pan Jaroslav Rusaňuk, a tak jsme ho požádali o následující rozhovor.

V jakém oboru podnikáte ?

V současné době pracuji jako konzultant ve firmě Storch-Ciret Group , která je od roku 1986 uznávaným expertem na malířské nářadí. V tomto oboru jsem začal podnikat v roce 1990 jako spoluzakladatel firmy Kana s.r.o. v Pelhřimově – výrobce malířského nářadí, která se později stala součástí právě holdingu Storch-Ciret Group.

Z jakých důvodů jste se rozhodl pro výstavbu této haly?

Důvodem výstavby této menší haly, kterou jsem stavěl jako fyzická osoba, je částečně moje hobby – historický motorismus a zbytek prostoru je určen k pronájmu.

Měl jste od počátku jasno, že to bude ocelová hala LLENTAB nebo jste vybíral i mezi jinými konstrukčními systémy a dodavateli?

Ano, od začátku jsem měl téměř jasno. Přesto jsem si jen pro porovnání nechal vypracovat nabídky od více dodavatelů. Cena, kvalita, technická řešení a servis mě jednoznačně přesvědčily o volbě LLENTAB.

Které argumenty či výhody nakonec rozhodly pro volbu tohoto systému?

Byly to především zkušenosti s dodávkami skladových hal od firmy LLENTAB, zde v průmyslové zóně Lhotka v Pelhřimově pro holding Storch-Ciret Group. Dlouhá léta spolupracuji se zástupcem společnosti p. Radkem Taliánem. Silným argumentem bylo technické řešení propojení haly LLENTAB se zděnou administrativní částí. Přestože se jedná o malý objekt, technické řešení montované haly a zděné části nejsou jednoduchá. Musí dokonale těsnit a esteticky navazovat. Toto je silná stránka firmy LLENTAB. Dalším důvodem byla úzká spolupráce stavbyvedoucího LLENTAB p. Martina Haby a projektanta Ing. Olijnyka ze Studia A v Pelhřimově. Díky této spolupráci se povedlo vyřešit realizaci napojení kvalitně a esteticky.

Zajímal jste se například o to, kdo postavil haly na sousedních pozemcích pelhřimovské průmyslové zóny?

Ano zajímal. S majiteli firmy BJS jsem některé záležitosti ohledně stavby konzultoval. Pan Josef Blažek z BJS mi poskytl před zahájením stavby i v průběhu stavby několik cenných rad. Je to skvělý soused. Haly firmy Marták Logistic rovněž dobře znám.

Jak hodnotíte průběh výstavby?

S průběhem stavby jsem byl velmi spokojený. Přesné dodržování termínů je silná stránka firmy LLENTAB. Ještě jednou bych vzpomněl stavbyvedoucího p. Habu, který je velice kreativní, ochotný a má profesionální jednání. V průběhu stavby navrhuje a dodržuje termíny pro dokončení detailů (např. dotažení trapézových plechů k podlaze, která se realizuje až po montáži haly. Dotažení plechů venkovní části po realizaci asfaltu, kanalizace atd.) Těch drobností, které pan Haba se svým týmem musel dokončit bylo mnoho. Poptávka na další halu, kterou bych v budoucnu stavěl, by byla opět přednostně adresovaná firmě LLENTAB.

“S průběhem stavby jsem byl velmi spokojený. Přesné dodržování termínů je silná stránka firmy LLENTAB. Ještě jednou bych vzpomněl stavbyvedoucího p. Habu, který je velice kreativní, ochotný a má profesionální jednání. V průběhu stavby dodržuje termíny pro dokončení detailů (např. dotažení trapézových plechů k podlaze, která se realizuje až po montáži haly. Dotažení plechů venkovní části po realizaci asfaltu, kanalizace atd.) Těch drobností, které pan Haba se svým týmem musel dokončit bylo mnoho. Poptávka na další halu, kterou bych v budoucnu stavěl, by byla opět přednostně adresovaná firmě LLENTAB.”

Jaroslav Rusaňuk