Součástí nabídky dodávky hal LLENTAB je nyní standardně i varianta uvažující se zatížením od fotovoltaických panelů. Je jen na Vás, jakou variantu zvolíte.

I v případě, že neuvažujete o instalaci fotovoltaiky nyní, nemusíte být do budoucna limitováni a Vaše konstrukce bude již plně připravena pro související dodatečné zatížení. Investice do fotovoltaiky přímo pozitivně ovlivňuje výslednou energetickou náročnost budovy, která se posuzuje a dokládá ke stavebnímu řízení.

Značná část LLENTAB klientů se rozhodla investovat do umístění fotovoltaiky na stávající halu i za cenu dodatečného zesílení konstrukce. LLENTAB systém ocelových hal umožňuje i tuto variantu, nicméně vždy je výhodnější s možným přitížením počítat již od počátku projektu. Obecně ze zkušenosti vyplývá, že klienti, kteří si dělali studii návratnosti před třemi lety a rozhodli se pro investici, tak se jim návratnost investice po loňském skokovém navýšení snížila na polovinu. Samozřejmě vždy záleží na energetické náročnosti daného provozu.

LLENTAB má připravené a vyzkoušené řešení na umístění FVP jak na skládanou střechu z trapézového plechu, tak na střechy z PVC folie.

Střecha trapézový plech

Fotovoltaické panely

Foliová střecha

Fotovoltaické panely

V případě zájmu o vypracování projektu můžete nezávazně kontaktovat LLENTAB technickou podporu:

e-mail: podpora@llentab.cz