Nová hala nemusí stát pouze samostatně, ale může být součástí stávajícího celku. Důkazem toho je nová hala společnosti ZOPAS s.r.o. Tento kadeřnický a kosmetický velkoobchod, který je součástí prvního velkoobchodního kadeřnického řetězce HAIR SERVIS, potřeboval rozšířit své prostory. Proto firma zakoupila a zrekonstruovala starý objekt, který dříve sloužil postupně jako kulturní dům, ubytovna a svářečská škola. K němu nechala přistavět ocelovou halu od společnosti LLENTAB o velikosti 796 m2, která má mezipatro zvyšující využitelnost prostoru. V této hale jsou skladové prostory a prodejní showroom. Architektonické řešení tak vhodně navázalo na původní zástavbu.

Společnost ZOPAS s.r.o. se velkoobchodní činností pro kadeřníky a kadeřnice zabývá od devadesátých let. Regionálně se zaměřuje zejména na zákazníky z oblasti severních a západních Čech, odběratele má rovněž ve Středočeském kraji. Nabízí kompletní sortiment kadeřnického nábytku a vybavení. Firma ovšem prodává nejen kadeřnické vybavení, ale pořádá i kadeřnická školení.

Využitelnou plochu haly zvýšilo mezipatro

„Do dřívějších prostor v Želenicích jsme se už nevešli. Náš sortiment se totiž stále rozšiřoval. Hledali jsme proto novou lokalitu. Našli jsme ji v obci Korozluky – Sedlec, kde byl starý objekt, který jsme zrekonstruovali a nechali jsme přistavět ocelovou montovanou halu s mezipatrem,“ řekl Petr Zoubek. V původním objektu v obci Korozluky – Sedlec jsou nyní kancelářské prostory, zázemí pro zaměstnance a v patře prodejna pro zákazníky. Hala, která je, jak jsme předeslali, přístavbou k původnímu objektu, je rozdělena na tři části. V patře, vedle prodejny, je vzorkovna, tedy showroom, v němž je vystaveno kadeřnické vybavení a nábytek, dále školicí centrum. Ve spodní části je distribuční část haly s policovými regály, kde se připravuje zboží pro zákazníky. Do policových regálů je průběžně doplňováno zboží z paletového skladu. Součástí distribučního skladu je přípravna zboží, kde je realizována příprava před expedicí a balení. V hale je i paletová část s klasickými konzolovými regály, v níž je aktuálně přes 400 paletových pozic. Nová hala tedy dokonale splňuje požadavky na potřebnou skladovací kapacitu.

O možnosti výstavby jsme se zajímali delší dobu. S hledáním nejvhodnějšího dodavatele haly jsme začali v roce 2015. Nechali jsme si vypracovat několik nabídek. Posuzovali jsme jak cenu, tak i kompletnost nabídky a rychlost dodávky. Zajímali jsme se samozřejmě také o reference. Podívali jsme se na různé stavby v okolí. Jelikož nabídky byly cenově podobné, tak rozhodly návštěvy referenčních hal a přístup zástupce společnosti LLENTAB. V roce 2016 jsme vybrali LLENTAB a byly zahájeny stavební práce. Výstavba haly trvala od července do konce roku. Od té doby je hala v plném provozu a nebyly zaznamenány žádné problémy.

Petr Zoubek, Zopas s.r.o.