SK Čechie Uhříněves a Městská část Praha 22 pořádali v pátek 9. června 2017 odpoledne na hřišti SK Čechie I. ročník turnaje fotbalových amatérů. Mezi deseti týmy se objevili i reprezentanti naší společnosti.

Hrálo se podle Soutěžního řádu fotbalu a platných Pravidel fotbalu, samozřejmě s jistými odlišnostmi. Účastníky byli amatéři, kteří aktivně nehrávají vyšší fotbalové soutěže (jako ČFL, divize, krajské přebory).  Ve dvou skupinách po pěti mužstvech (za každé hrálo 5 +1 hráč) se hrálo systémem „každý s každým“.  Vzhledem k tomu, že na hřišti 20×40 metrů hráli jen skuteční amatéři či hráči na úrovni okresního přeboru, byl čas utkání zkrácen na 15 minut. Střídání bylo povoleno libovolné, hokejovým způsobem – i v nepřerušené hře v označeném prostoru střídaček.

[fusion_images picture_size=”auto” hover_type=”zoomout” autoplay=”yes” columns=”5″ column_spacing=”13″ scroll_items=”” show_nav=”yes” mouse_scroll=”no” border=”yes” lightbox=”yes” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””][fusion_image image=”https://www.llentab.cz/wp-content/uploads/Fotbal_Uhrineves-0247_low.jpg” image_id=”8814″ link=”” linktarget=”_self” alt=”” /][fusion_image image=”https://www.llentab.cz/wp-content/uploads/Fotbal_Uhrineves-0380_low.jpg” image_id=”8818″ link=”” linktarget=”_self” alt=”” /][fusion_image image=”https://www.llentab.cz/wp-content/uploads/Fotbal_Uhrineves-0355_low.jpg” image_id=”8816″ link=”” linktarget=”_self” alt=”” /][/fusion_images]

Radek Horáček z oddělení projekce, který fotbalisty v dresech LLENTAB vedl, hodnotil turnaj jako velmi vydařený: „Turnaje se zúčastnila fotbalová mužstva firem, institucí a organizací z městské části Prahy 22. Mezi našimi soupeři byli kromě firemních týmů, jako například ASKO či Komerční banka, i internacionálové Bohemians 1905 nebo tým trenérů SK Čechie Uhříněves. Takže jsme měli opravdu těžké soupeře. Těšilo nás, že výkony našeho mužstva šly zápas od zápasu nahoru. Po prvních porážkách přišly i vyrovnané zápasy a v tom posledním bohužel rozhodl až nešťastný vlastní gól. To nám ale radost ze hry nezkazilo – celá akce byla výborně zorganizovaná a kromě sportovního rázu měla i společenský charakter.