Nová fotbalová hala ve sportovním areálu ve švédském městě Sollentuna, kterou společnost LLENTAB postavila v první polovině letošního roku, se již brzy otevře. Aby se fotbalisté místního fotbalového klubu Sollentuna FK mohli věnovat tréninku i v drsných severských podmínkách, investovala místní samospráva do výstavby haly, do které se vejde regulérní fotbalové hřiště.

Na úvod trochu statistik a čísel. Fotbal je z pohledu registrovaných hráčů v České republice jasnou jedničkou, aktivně jej hraje 459 000 lidí. Možná překvapivě je i ve Švédsku fotbal podle počtu aktivních hráčů v čele – před u nás velmi dobře známým hokejem nebo florbalem. Fotbal tam hraje 240 000 lidí (z toho je 56 000 žen).  Přestože má ve srovnání s Českou republikou Švédsko poloviční hráčskou základnu, je v současném národním žebříčku FIFA na 19. místě, zatímco Česká republika na nelichotivém 40. A ještě jedno srovnání – Sollentuna má cca 70 000 obyvatel, tj. přibližně stejně jako Zlín nebo Havířov. Bude někdy v těchto městech stát krytová fotbalová hala?

I výše uvedená fakta dokazují, že úspěchy reprezentace se rodí z dlouhodobé podpory výkonnostního sporu. Novou krytou fotbalovou halu nechalo postavit město Sollentuna a bude ji také provozovat s cílem podporovat fotbalové aktivity ve městě. Na výstavbě se podílel rovněž fotbalový klub FK Sollentuna, který přispěl i finančně.

Hala s umělým trávníkem je 70,1 m široká, 112,0 m dlouhá a má světlou výšku 11,8 m.  LLENTAB halu realizoval jako subdodávku pro stavební firmu ERLANDSSON BYGG. Návštěvu haly pro zájemce z českých měst nebo fotbalových klubů mohou zprostředkovat zástupci LLENTAB, spol. s r.o. Ze stockholmského letiště je to do fotbalové haly LLENTAB necelých 30 minut.