Ocelové haly jsou stále populárnější. Úspěšně slouží různým účelům – používají se pro skladování a výrobu, jsou ideální pro zemědělství, používají se jako hangáry nebo sportovně-společenská zařízení. Typ použité ocelové konstrukce závisí také na účelu budovy. Nejdůležitějším rozhodnutím, které musíte udělat před zahájením investice, však není řešení technických problémů, ale výběr dodavatele ocelové haly. Je to on, kdo po analýze vašich potřeb bude schopen vybrat pro vás nejlepší řešení. Níže naleznete 10 praktických tipů, které vám pomohou vybrat důvěryhodnou společnost.

1. Vyberte společnost se zkušenostmi s ocelovými konstrukcemi

Nikdo se nenarodí jako odborník – znalosti se získávají zkušenostmi. V podnikání je to stejné. Pokud tedy chcete, aby se o vaši ocelovou halu postarali profesionálové, kteří vám budou schopni kompetentně poradit, vyberte si společnost, která v oboru ocelových konstrukcí působí již léta. I v České republice najdete výrobce ocelových hal s dlouholetými, někdy i padesátiletými zkušenostmi, a ti nejlepší z nich mají také praxi na globálním trhu.

LLENTAB výstavba hal

2. Seznamte se se zkušenostmi těch, kteří se rozhodli postavit ocelovou halu

Nejlepší způsob, jak posoudit spolehlivost výrobce ocelových hal, je podívat se na zkušenosti jeho zákazníků. Jsou to oni, kdo nejlépe vědí, jak spolupráce probíhala, zda byla společnost schopna splnit všechny před ní stanovené podmínky a – co je nejdůležitější – zda již postavená ocelová konstrukce dobře slouží investorovi. Podobná sdělení lze nalézt na fórech, výrobci ocelových hal je často také sdílejí na svých webových stránkách. Stojí za to ověřit, zda má společnost, kterou jste si vybrali, takový přehled referencí a zjistit, co se na něm skrývá.

3. Pečlivě se podívejte na web dodavatele ocelové haly

Web dodavatele ocelových hal je studnicí znalostí. Podívejte se na něj zblízka. Pokud je společnost ochotna sdílet podrobnosti o své práci a provozu, přesně popisovat fáze výstavby, poskytovat technické informace a další důležité podrobnosti, lze předpokládat, že každý aspekt montáže ocelových konstrukcí je dobře rozpracován. Takže za tím jsou lidé, kteří vědí, co mají dělat. A kteří mají k dispozici dobře zvládnuté procesy a postupy, díky kterým je spolupráce rychlá a bezproblémová.

4. Nedejte jen na slova, procházejte i portfoliem dokončených investic

Informace, na které se můžete spolehnout, je dnes těžké najít – papír, jak se říká, snese všechno. Také ujištění výrobce ocelových hal o jeho zkušenostech s tímto typem investic nemusí být pravdivá. Proto stojí za to podívat se nejen na slova, ale i na implementace. Nejlepší společnosti se mohou pochlubit opravdu mnoha úspěšnými projekty. V jejich popisech často najdete také řadu technických detailů, které jsou užitečné při hodnocení kompetencí výrobce ocelových konstrukcí.

5. Ověřte, kdo zaměstnává specialisty na ocelové konstrukce

Chcete, aby vaši ocelovou halu postavili odborníci? Vyberte si takovou společnost, která je zaměstnává. Než s vybraným dodavatelem začnete spolupracovat, ujistěte se, že má na palubě kompetentní obchodní zástupce, kteří dokonale znají specifika ocelových konstrukcí, a jsou připraveni pomoci projektantům. Věnujte také pozornost tomu, zda vámi vybraný výrobce ocelových hal má vlastní montážní personál – to vám dá jistotu, že vaši investici budou od začátku do konce hlídat profesionálové.

6. Preferujte výrobce ocelových hal s širokou nabídkou

Malí nezkušení výrobci ocelových hal mají často omezený počet technických řešení. Pokud máte vysoce specializované znalosti a jste si jisti, že unikátní technologie, kterou nabízí, je pro vás ideální, můžete si bezpečně vybrat jejich služby. Pokud však chcete, aby vám někdo pomohl při volbě co nejlepší cesty k naplnění vašich potřeb, nasměrujte své kroky na společnosti se širokým výběrem typů ocelových konstrukcí. Z mnoha možností, které vám mohou nabídnout, se určitě pokusí vybrat tu nejlepší pro vaši investici.

7. Sázejte na ty, jejichž ocelové konstrukce jsou certifikovány

Chcete-li postavit odolnou ocelovou halu, musíte použít nejkvalitnější materiály – pouze správně navržená ocelová konstrukce odolá opotřebení při následnému využití haly. Jak zjistit, zda výrobci na tomto problému záleží? Je to snadné. Stačí zkontrolovat, zda má certifikáty, které potvrzují kvalitu jeho práce, např. značku CE (symbol potvrzující, že produkt prošel odbornými testy a splňuje příslušné normy).

LLENTAB pozinkované svitky

8. Budujte vztah, věřte prvnímu dojmu

Přestože se v podnikání raději spoléháme na fakta, než na vnitřní pocity, někdy stojí za to důvěřovat prvnímu dojmu. Často se ukáže, že má pravdu. Největší a nejzkušenější výrobci ocelových hal mají kanceláře v různých regionech. Možná stojí za to domluvit si schůzku s obchodním zástupcem v nejbližším z nich a zjistit, zda vás přesvědčí o své nabídce? Pamatujte, že s touto osobou budete dlouhodobě spolupracovat na vašem projektu, takže stojí za to si navzájem dobře rozumět.

9. Zvažte další výhody, které nabízí výrobce ocelových hal

Už jste si pečlivě prohlédli nabídku výrobců ocelových hal a vybrali jste si tu nejlepší? Nebo možná ještě váháte mezi dvěma nebo třemi společnostmi? Pokud stále nevíte, koho si vybrat, podívejte se na tzv. třešničku na dortu – třeba zda některý z výrobců ocelových hal nenabízí něco navíc nebo nefunguje v souladu s vašimi hodnotami. Úspěšní dodavatelé ocelových hal například umí optimalizovat konstrukční řešení daného projektu a pokud to specifika daného projektu vyžadují, využívají i jiné konstrukční materiály než je ocel. Možná je například skvělým zaměstnavatelem, který se o bezpečnost a spokojenost svých zaměstnanců stará lépe než ostatní? Správně motivovaný tým se o vaši investici určitě dokonale postará!

10. Zvažte, zda by vaše ocelová hala měla dobře vypadat

Ne všechny ocelové haly budou mít reprezentativní funkci, ale u některých projektů – např. sídla společnosti nebo obchodní a servisní haly – se jejich vzhled ukáže jako důležitý. Pokud je to váš případ, podívejte se také na nabídku výrobců ocelových konstrukcí v této oblasti. Zkontrolujte například, zda je bohatá škála jejich barev.

LLENTAB prodejní hala