Ocelové haly

Zemědělské haly a chladírenské haly

Vývoj systém ocelových hal LLENTAB začal v sedmdesátých letech na Švédském západním pobřeží v oblasti Bohuslan , která byla v té době zaměřena především na rybářství a zemědělství. Jedněmi z prvních klientů LLENTABu byli i farmáři, kteří potřebovali jednoduché a levné stavby pro ustájení zvířat , parkování a opravy strojů , skladování. Systém LLENTAB jim poskytoval kvalitní a všestranné řešení za dobrou cenu.Tento systém/stavebnice je použitelná jako přístřešky , seníky , stálé i dočasné sklady , garáže i servisní prostory. Mnohokrát byla použita jako prostory pro ustájení dobytka . Velmi vhodný je tento konstrukční systém pro výstavbu jízdáren.

Lipov
Agrolip ustájení dobytka

Ocelové stavby systému LLENTAB je možné přirovnat ke stavebnici MERKUR pro velké, jak v ocelové konstrukci tak i v jednotlivých prvcích opláštění jsou ve výrobě vyraženy montážní otvory a u malých staveb (do 400 m2) jsou všechny prvky konstrukce navrženy tak , aby umožnili montáž bez použití těžké zdvihací techniky. To zrychluje montáž v případě, že ji provádí odborná stavební firma a umožňuje , aby si farmář koupil konstrukci a opláštění jako stavebnici a ušetřil na nákladech za montáž stavby. V dnešní době tvoří náklady na montáž důležitou část ceny stavby (cca 20-25%) Stavby systémem LLENTAB otevírají dveře k úsporám a optimalizaci využití vlastních zaměstnanců.

Systém LLENTAB je výborným řešením pro nosnou kostru chladírenských hal . V české republice realizoval LLENTAB několik projektů tohoto typu. NApříklad to jsou stavby pro firmu FRIGOPRIMA v Mikulově , PROFROST v Prostějově . TYto haly slouží především zpracovatelům zemědělských produktů a potravin. V Polsku je LLENTAB dodavatelem přímo pro zemědělské dodavatele , kteří v našich chladírenských halách skladují zeleninu před distribucí.