Ocelové haly

Skladové haly

Skladové prostory představují zhruba 2/3 hal (posuzováno podle zastavěné plochy), které firma LLENTAB spol. s r.o. v České republice za dobu své působnosti postavila. Pod označení 'skladový prostor' lze shrnout skladové haly od příručních neizolovaných skladů o zastavěné ploše do 200 m2 (např. sklad chemických surovin společnosti CHEMIN nebo sklad zboží pro DIO-Invest), přes prodejní sklad stavebních materiálů se zastavěnou plochou 1000-2000 m2 (Mlénský, BEK Baustoffe) po logistická centra (5.000-8.000 m2), která jsou provozována firmami poskytujícími skladování jako službu výrobním firmám.


Storage _2   Logistická hala v Dánsku

Systém ocelové haly LLENTAB je dostatečně efektivní pro výstavbu skladů do 400 m2 - jak izolovaných tak i neizolovaných skladových hal. Takové 'malé sklady' je velmi často potřeba přizpůsobit stávajícím areálům. Mnohokrát jsme řešili napojení na stávající budovy (ať to byla zděná stavba nebo skladový objekt postavený jinou technologií) na nové skladové prostory.

Projekce skladové haly středních rozměrů je obvykle určena pro menší a střední firmy. Skladová hala je buď součástí výrobního areálu firmy a slouží jako sklad pro provozy v jiných budovách nebo je vybudovaná skladová plocha dostatečná pro celé skladové hospodářství firmy. V druhém případě bývají většinou součástí stejného objektu administrativní vestavby nebo přístavby. Je na rozhodnutí klienta, jestli pro administrativní vestavbu použije materiály dodávané firmou LLENTAB nebo zvolí klasické stavební technologie.


Storage _1                                                          Interiér haly s regálovým systémem

 

Stavby skladových areálů v této skupině jsou zpravidla přizpůsobeny technologii skladování, kterou pro objekty zvolil investor.   Z důvodu efektivního využití skladové plochy je světlá výška těchto skladů zpravidla větší než 10 m. Výjimkou prodejní sklad firmy STAVTRANS v Praze-Malešicích. Jde o neizolovanou halu o ploše 5.000 m2 se světlou výškou 6,0 m. V hale je skladován stavební materiál.