Ocelové haly

Historie

History
Některé z našich LLENTAB staveb

Pevné ocelové konstrukce vystavěné na dobrých nápadech

 
 V roce 1972 založil Leif Lindblad svoji společnost Leif Lindblad Entreprenad AB, tehdy tradiční stavební firmu.
S růstem firmy ovšem vyvstaly nové příležitosti.

 

Leifovi Lindbladovi začal brzo růst počet objednávek na skladiště z plechu. Jeho podnikatelský duch mu napovídal, že musí existovat lepší řešení, spolu s přáteli vyzkoušeli různé nápady a začali experimentovat s novými konstrukcemi. V roce 1977 jejich snažení vyústilo v LLENTABHALLEN.Tato počáteční verze nazvaná LLENTAB hala se sestávala z obloukové haly z hliníku určené pro strojovny, garáže a sklady.

 

V této době se provoz přestěhoval do Kungshamnu v samém srdci Bohuslänu na západním pobřeží Švédska.Na počátku 80.let dochází k rozvoji LLENTAB haly, a ta se začíná podobat tradičnější ocelové stavbě s rovnými stěnami a sedlovou střechou. Velká přizpůsobivost, jenž tato hala nabízí, otevřela dveře na nové, podstatně větší trhy.

 

S rostoucím trhem pokračuje koncept LLENTAB v rozvoji a přitahuje rostoucí poptávku díky své kvalitě a efektivitě výrobního procesu. V roce 1987 otevírá LLENTAB první pobočku mimo Švédsko v norském Bergenu. Následují pobočky v Polsku, Německu, České Republice, Dánsku, na Ukrajině a Slovensku.

Dnes je LLENTAB jedničkou na švédském trhu v oblasti hotových ocelových staveb a jeho podíl na trhu mezinárodním roste. Součástí nabídky jsou také stavby se stěnami ze sendvičových panelů.